Zůstaňte naladěni, předseda Senátu Vystr appil se proti novoročnímu projevu odvolal

„Stejně jako Václav Havel jsem přesvědčen, že si nevyberete politiky, kteří by vám lhali, takže ve skutečnosti,“ začal svůj projev Vystrčil v novém roce. Nejprve ocenil vládu za rychlou a správnou reakci na boj proti viru Corona, ale poté ji kritizoval.

Vláda podle něj v podzimní bitvě rostla a bylo pro ni těžké přiznat si chybu, „zvláště když jednala tak, jak lidé chtěli“. Podle něj je v obtížných chvílích jasné, kdo není jen populista, ale skutečný politik, který je připraven převzít odpovědnost i na úkor hrozící ztráty popularity.

“Žádám vládu, aby se zaměřila na předvídatelnost svých akcí, mělo by být jasné, kde bude PES pracovat zítra a pozítří,” řekl Vystril.

Nepodléhejme zanedbávání. Apeloval na Čechy: „Nerozdělujme a rozdělme.“ Vyzval občany, aby dodržovali pravidla boje proti koronavirům a očkování.

Podle něj by Češi neměli zapomínat, že „slušnost není slabost“.

V loňském projevu Cobira varoval před omezeními svobody, „zelenou vlnou tsunami proudící k našim hranicím rychlostí zvuku“, vlivem sociálních sítí a neustálým hledáním nepřítele.

Až do roku 2013 byly novoroční projevy výsadou prezidentů v novodobých dějinách České republiky. Václav Havel a Václav Klaus se přihlásili k publiku na Silvestra. Jejich nástupce Miloš Zeman se rozhodl provést vánoční poselství.

READ  Ital najal odvážného člověka, aby zlomil prsty jeho syna za to, že byl gay
Written By
More from Arzu

Million Moments organizuje 16. listopadu online demonstraci

Aktualizace: 07.11.2020 13:09 Vydáno: 06.11.2020, 10:06 Praha – Demonstrace bude v pondělí...
Read More

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *