16 října, 2021

MIXXERMUSIC.com – nová hudební dimenze

Informace o České republice. Vyberte předměty, o kterých se chcete dozvědět více

Zkoumáme online prodej potravin v České republice během epidemií

Česká komise pro zemědělství a výzkum potravin (SZPI) odhalila, jak museli inspektoři v roce 2020 kvůli vypuknutí koronového viru věnovat větší pozornost online prodeji.

Společnost ve své výroční zprávě uvedla, že provedla více než 1 000 průzkumů zaměřených na online prodej od 616 z 806 společností. Je to způsobeno nárůstem tržeb elektronických obchodů obsahujících potraviny a prodejem potravin prostřednictvím sociálních sítí a online trhů.

V roce 2020 Policisté provedli 56 781 náletů V potravinářských podnicích, zařízeních veřejného stravování, celních skladech a online obchodech. Bylo nalezeno celkem 2 874 nekompatibilních bloků potravin a jiných produktů.

Škrob a škrobové výrobky jsou druhem perzistentního dráždivého přípravku pro čokoládu a cukrovinky, dehydratované výrobky, tekuté příchutě, dresinky, sůl a hořčici, přísady a příchutě a nealkoholické nápoje.

Splnění mikrobiologických kritérií bylo zkontrolováno u 2 603 vzorků potravin, potravin, ledu, balené vody a ubrousků ze zařízení a spotřebního materiálu. Studie na místě identifikovaly v laboratorních testech 189 modulů nevhodných k lidské spotřebě a 117 nekompatibilních vzorků. Velké množství vzorků, které byly shledány nebezpečnými, byly masné výrobky, mléčné výrobky a čerstvá zelenina.

Nevyhovující upozornění
Salmonella byla nalezena v pěti dávkách masového polotovaru hotového jídla, jedné čerstvé kuře a jedné dávce cukrovinek. Listeria monocytogenes byly nalezeny v bloku lahůdkářského salátu. Tatarský biftek a studená mísa z restaurace byly nalezeny ve dvou blocích od trhu E. coli (SDEC), který produkuje jed Shika. Campylobacter vynalezl horkou pizzu. Šarže zmrazených malin kontaminovaných norovirem.

K určení úrovně pesticidů bylo odebráno celkem 855 vzorků. Nalezeno více než 19 vzorků zeleného čaje, mandarinky, pepře a petrželky. Oba vzorky pistácií a arašídů měly hodnotu nad rozsahem aflatoxinů B1, B2, G1 a G2.

První zprávy o ethylenoxidu v sezamových semínkách z Indie překročily hodnoty analyzované v RASFF o více než 100, někdy až 400krát.

V cíleném experimentu bylo odebráno 10 svazků sezamu, z nichž devět se objevilo v Indii a jeden pocházel z Mosambiku. Šest svazků z Indie bylo neuspokojivých a laboratorní analýza odhalila přítomnost ethylenoxidu ve vzorcích. Tam, kde byla nalezena volná místa, museli provozovatelé analyzovat všechny objemy sezamových semen získaných pro následující dva měsíce.

READ  Česká republika - Anglie | Náhled České republiky vs Anglie UEFA EURO 2020: TV kanály a živé přenosy, Kam se dívat, Týmové zprávy, Průvodce formulářem | UEFA EURO 2020

S podniky bylo podniknuto téměř 2 500 správních opatření a pokuta celkem 96,6 mil. Kč (6 4,6 mil.). Přísnost byla přiznána ve 253 případech.

Online studia
Ve studii online prodeje masných výrobků bylo odebráno 14 vzorků z devíti prodejen. Nalezené vady Nebyly nalezeny žádné informace o podmínkách skladování nebo nesprávné zemi potravin.

Byl proveden další výzkum prodeje potravin prostřednictvím internetu, zejména u potravin, u nichž se tvrdí, že mají pozitivní vliv na léčbu přípravkem COVID-19.

V rámci celoevropských opatření týkajících se stravovacích požadavků týkajících se léčby nebo prevence infekce COVID-19 zjistili čeští vědci, že 87 pravidel porušilo. Je založen na oznámeních nebo vyhledávání nekompatibilních webových stránek. Většina nelegálních nabídek a reklam jsou doplňky stravy.

Během 108 kontrol bylo zjištěno, že provozovatelé stravovacích zařízení řádně neinformovali spotřebitele o alergiích. Analytici provedli 19 auditů potravinářských podniků z plánovaných 85.

Prostřednictvím Národního kontaktního místa RASFF bylo distribuováno celkem 2 767 oznámení: 279 původních oznámení a 2 488 dalších informací týkajících se České republiky. Česká republika zaslala 70 originálních oznámení.

Do roku 2020 bylo prostřednictvím online nástroje Administrativní pomoc a spolupráce distribuováno celkem 195 oznámení a 357 souvisejících žádostí, informačních oznámení a odpovědí. Z oznámení bylo 49 případů zasláno z České republiky a 146 případů bylo přijato z jiných členských států.

„I přes nepředvídatelné události a obtížné pracovní podmínky v roce 2020 můžeme říci, že výsledky naší práce nebyly zásadně negativně ovlivněny. Změnily se však priority, výzkumné techniky a přístupy, což dokazují údaje z roku 2020 Výroční zpráva, “uvedl generální ředitel SZPI Martin. Klanica.

(Zaregistrujte se a získejte bezplatné předplatné Zprávy o bezpečnosti potravin, Klikněte zde.)