30 července, 2021

MIXXERMUSIC.com – nová hudební dimenze

Informace o České republice. Vyberte předměty, o kterých se chcete dozvědět více

Zkoumáme online prodej potravin v České republice během epidemií

Česká komise pro zemědělství a výzkum potravin (SZPI) odhalila, jak museli inspektoři v roce 2020 kvůli vypuknutí koronového viru věnovat větší pozornost online prodeji.

Společnost ve své výroční zprávě uvedla, že provedla více než 1 000 průzkumů zaměřených na online prodej od 616 z 806 společností. Je to způsobeno nárůstem tržeb elektronických obchodů obsahujících potraviny a prodejem potravin prostřednictvím sociálních sítí a online trhů.

V roce 2020 Policisté provedli 56 781 náletů V potravinářských podnicích, zařízeních veřejného stravování, celních skladech a online obchodech. Bylo nalezeno celkem 2 874 nekompatibilních bloků potravin a jiných produktů.

Škrob a škrobové výrobky jsou druhem perzistentního dráždivého přípravku pro čokoládu a cukrovinky, dehydratované výrobky, tekuté příchutě, dresinky, sůl a hořčici, přísady a příchutě a nealkoholické nápoje.

Splnění mikrobiologických kritérií bylo zkontrolováno u 2 603 vzorků potravin, potravin, ledu, balené vody a ubrousků ze zařízení a spotřebního materiálu. Studie na místě identifikovaly v laboratorních testech 189 modulů nevhodných k lidské spotřebě a 117 nekompatibilních vzorků. Velké množství vzorků, které byly shledány nebezpečnými, byly masné výrobky, mléčné výrobky a čerstvá zelenina.

Nevyhovující upozornění
Salmonella byla nalezena v pěti dávkách masového polotovaru hotového jídla, jedné čerstvé kuře a jedné dávce cukrovinek. Listeria monocytogenes byly nalezeny v bloku lahůdkářského salátu. Tatarský biftek a studená mísa z restaurace byly nalezeny ve dvou blocích od trhu E. coli (SDEC), který produkuje jed Shika. Campylobacter vynalezl horkou pizzu. Šarže zmrazených malin kontaminovaných norovirem.

K určení úrovně pesticidů bylo odebráno celkem 855 vzorků. Nalezeno více než 19 vzorků zeleného čaje, mandarinky, pepře a petrželky. Oba vzorky pistácií a arašídů měly hodnotu nad rozsahem aflatoxinů B1, B2, G1 a G2.

První zprávy o ethylenoxidu v sezamových semínkách z Indie překročily hodnoty analyzované v RASFF o více než 100, někdy až 400krát.

V cíleném experimentu bylo odebráno 10 svazků sezamu, z nichž devět se objevilo v Indii a jeden pocházel z Mosambiku. Šest svazků z Indie bylo neuspokojivých a laboratorní analýza odhalila přítomnost ethylenoxidu ve vzorcích. Tam, kde byla nalezena volná místa, museli provozovatelé analyzovat všechny objemy sezamových semen získaných pro následující dva měsíce.

READ  Čeští vesničané trénují proti obrovskému polskému uhelnému dolu

S podniky bylo podniknuto téměř 2 500 správních opatření a pokuta celkem 96,6 mil. Kč (6 4,6 mil.). Přísnost byla přiznána ve 253 případech.

Online studia
Ve studii online prodeje masných výrobků bylo odebráno 14 vzorků z devíti prodejen. Nalezené vady Nebyly nalezeny žádné informace o podmínkách skladování nebo nesprávné zemi potravin.

Byl proveden další výzkum prodeje potravin prostřednictvím internetu, zejména u potravin, u nichž se tvrdí, že mají pozitivní vliv na léčbu přípravkem COVID-19.

V rámci celoevropských opatření týkajících se stravovacích požadavků týkajících se léčby nebo prevence infekce COVID-19 zjistili čeští vědci, že 87 pravidel porušilo. Je založen na oznámeních nebo vyhledávání nekompatibilních webových stránek. Většina nelegálních nabídek a reklam jsou doplňky stravy.

Během 108 kontrol bylo zjištěno, že provozovatelé stravovacích zařízení řádně neinformovali spotřebitele o alergiích. Analytici provedli 19 auditů potravinářských podniků z plánovaných 85.

Prostřednictvím Národního kontaktního místa RASFF bylo distribuováno celkem 2 767 oznámení: 279 původních oznámení a 2 488 dalších informací týkajících se České republiky. Česká republika zaslala 70 originálních oznámení.

Do roku 2020 bylo prostřednictvím online nástroje Administrativní pomoc a spolupráce distribuováno celkem 195 oznámení a 357 souvisejících žádostí, informačních oznámení a odpovědí. Z oznámení bylo 49 případů zasláno z České republiky a 146 případů bylo přijato z jiných členských států.

„I přes nepředvídatelné události a obtížné pracovní podmínky v roce 2020 můžeme říci, že výsledky naší práce nebyly zásadně negativně ovlivněny. Změnily se však priority, výzkumné techniky a přístupy, což dokazují údaje z roku 2020 Výroční zpráva, “uvedl generální ředitel SZPI Martin. Klanica.

(Zaregistrujte se a získejte bezplatné předplatné Zprávy o bezpečnosti potravin, Klikněte zde.)