30 července, 2021

MIXXERMUSIC.com – nová hudební dimenze

Informace o České republice. Vyberte předměty, o kterých se chcete dozvědět více

„Žádný konec v nedohlednu“ inflaci na českém trhu s bydlením

Podle údajů zveřejněných evropskou statistickou firmou Eurostat rostly české ceny nemovitostí v prvním čtvrtletí čtvrtým nejvyšším tempem v EU, stejně jako v předchozím období.

Hlavní analytik ČSOB Bank Peter Dufek řekl české tiskové agentuře, že na českém realitním trhu inflace neskončila a růst cen pravděpodobně nebude mírný.

Foto: Philip Jandorek, Český rozhlas

Pan. Dufek uvedl, že ani epidemie, ani s ní spojený ekonomický pokles neovlivnily vzestupný trend cen nemovitostí na domácím trhu.

Nejrychlejší růst cen na úrovni EU v prvním čtvrtletí byl zaznamenán v Lucembursku, kde dosáhl 17 procent. Následovalo Dánsko s 15,3 procenty, o 12 procent před Litvou a Českou republikou.

Ceny nemovitostí v České republice ve srovnání s ostatními zeměmi EU od posledního čtvrtletí roku 2016 do konce třetího čtvrtletí roku 2017 rychle rostly.

Ve druhém čtvrtletí roku 2017 došlo k nejvyššímu růstu, zatímco průměrné náklady na byty a domy v České republice meziročně vzrostly o 13,3 procenta. To je třikrát vyšší než průměrný růst EU v té době.

I když ceny bydlení v České republice v tomto roce stagnovaly, v průměru o 8,4 procenta více než loni, “uvedl Peter Dufek ze společnosti SOB.

Peter Tufek |  Foto: Jana Pinosilova, Český rozhlas

V průměru je počet bytů v České republice o 67 procent vyšší než v roce 2015. Toto tempo růstu je v Evropské unii vyšší než v Maďarsku a Lucembursku. Řekl Dufek.

Podle analytika Trinity Bank Luka Covandy je poptávka po nemovitostech v České republice stále silná kvůli ekonomickému boomu realizovanému v letech 2014 až 2019.

Během tohoto období se kupní síla Čechů výrazně zvýšila, zejména proto, že Praha je stále napojena na globální realitní trh, pane. Řekla Govanda.

READ  Xi říká, že čínsko-české vztahy jsou v souladu s postupem času

Růst cen nemovitostí v České republice vykazuje dlouhodobě rostoucí trend, který má pokračovat v procesu ekonomické integrace, zástupce Trinity Bank, zejména na relativně slabé nabídce, zejména s bohatými zeměmi EU v České republice .