16 října, 2021

MIXXERMUSIC.com – nová hudební dimenze

Informace o České republice. Vyberte předměty, o kterých se chcete dozvědět více

„Žádný konec v nedohlednu“ inflaci na českém trhu s bydlením

Podle údajů zveřejněných evropskou statistickou firmou Eurostat rostly české ceny nemovitostí v prvním čtvrtletí čtvrtým nejvyšším tempem v EU, stejně jako v předchozím období.

Hlavní analytik ČSOB Bank Peter Dufek řekl české tiskové agentuře, že na českém realitním trhu inflace neskončila a růst cen pravděpodobně nebude mírný.

Foto: Philip Jandorek, Český rozhlas

Pan. Dufek uvedl, že ani epidemie, ani s ní spojený ekonomický pokles neovlivnily vzestupný trend cen nemovitostí na domácím trhu.

Nejrychlejší růst cen na úrovni EU v prvním čtvrtletí byl zaznamenán v Lucembursku, kde dosáhl 17 procent. Následovalo Dánsko s 15,3 procenty, o 12 procent před Litvou a Českou republikou.

Ceny nemovitostí v České republice ve srovnání s ostatními zeměmi EU od posledního čtvrtletí roku 2016 do konce třetího čtvrtletí roku 2017 rychle rostly.

Ve druhém čtvrtletí roku 2017 došlo k nejvyššímu růstu, zatímco průměrné náklady na byty a domy v České republice meziročně vzrostly o 13,3 procenta. To je třikrát vyšší než průměrný růst EU v té době.

I když ceny bydlení v České republice v tomto roce stagnovaly, v průměru o 8,4 procenta více než loni, “uvedl Peter Dufek ze společnosti SOB.

Peter Tufek |  Foto: Jana Pinosilova, Český rozhlas

V průměru je počet bytů v České republice o 67 procent vyšší než v roce 2015. Toto tempo růstu je v Evropské unii vyšší než v Maďarsku a Lucembursku. Řekl Dufek.

Podle analytika Trinity Bank Luka Covandy je poptávka po nemovitostech v České republice stále silná kvůli ekonomickému boomu realizovanému v letech 2014 až 2019.

Během tohoto období se kupní síla Čechů výrazně zvýšila, zejména proto, že Praha je stále napojena na globální realitní trh, pane. Řekla Govanda.

READ  Prezident Tchaj-wanu vyjádřil soustrast České republice v důsledku hurikánu

Růst cen nemovitostí v České republice vykazuje dlouhodobě rostoucí trend, který má pokračovat v procesu ekonomické integrace, zástupce Trinity Bank, zejména na relativně slabé nabídce, zejména s bohatými zeměmi EU v České republice .