Záblesk naděje. Soudce Karbalik nezískal bronzovou medaili

Vit SimanicA ČTK

Trojnásobný mistr Evropy Krpálek se po jedenácti měsících zúčastnil prvního pražského turnaje a celý den bojoval. Ve druhém kole zvítězil jednu minutu před koncem vítězství nad Němcem Johannesem Freym, ale čtvrtfinále rychle prohrál s Rusem Tamerlanem Bašajevem. Bývalý vicemistr Evropy a druhý muž nedávných grandslamových turnajů v Budapešti měl od začátku navrch a po dvou úspěšných útocích dokončil zápas po minutě a dvanácti sekundách.

Již v tomto duelu vyšlo najevo, že největší naděje České republiky po zastavení příprav kvůli koronaviru není v dokonalé náladě. Karbalik si v rozhovoru pro Českou televizi stěžoval: “Od první hry se cítím špatně. Ve druhé bylo jasné, když jsem všechno chrápal. Naopak, Rus byl najat a on přesně věděl, za co mě dostane, a za to mě dostal Taky”. .

Lukáš Krpálek (v bílém) zvítězil na mistrovství Evropy v judu v Praze za použití techniky zírání německého Freyho.

Krpálek byl nucen provést reformy, protože narazil na třicetiletého Ur Sassona. Ve všech třech předchozích zápasech překonal svého izraelského protějšku, ale tentokrát to neměl snadnou práci. Sassoon odolával až do stanoveného času, pak se jeho síla viditelně vyčerpala. Ve druhé minutě „zlatého skóre“ ho Krpálek srazil k zemi a dostal ipon.

V boji o bronz proti čtvrtému muži světového žebříčku však Toshisville, stejně jako ve čtvrtfinále, neměl šanci. Mistr světa z roku 2018 ho dvakrát rychle srazil na zem a po dvou bodovacích technikách zápas skončil za 40 sekund. “Znovu tam usnul. Obecně nebyly přípravy úplně dokonalé,” řekl Karbalik během videokonference.

Stejně jako na nedávných grandslamových turnajích v Budapešti patřila nejtěžší váhová kategorie ruským hráčům džudistů. Tentokrát Pashayev the Fateh Krupalik ve finále porazil Inal Tasujiev.

READ  Seville-Figo 4: 2, Vaclik pomohl Seville zvítězit, pouze Real Madrid remizoval, Barcelona prohrála

Turnaj v Praze, který byl třikrát odložen a musel být uspořádán ve světle přísných opatření proti viru Corona před prázdnými tribunami, nepřinesl českým fanouškům mnoho štěstí. Dalších jedenáct českých judistů si připsalo pouze tři vítězství.