16 října, 2021

MIXXERMUSIC.com – nová hudební dimenze

Informace o České republice. Vyberte předměty, o kterých se chcete dozvědět více

Xi říká, že čínsko-české vztahy jsou v souladu s postupem času

Čínský prezident Si Ťin-pching ve středu uvedl, že udržování a rozvíjení dobrých vztahů mezi Čínou a Českou republikou je v souladu s postupem času a odpovídá společným aspiracím obou národů.

Prezident G to uvedl ve středu večer v telefonickém rozhovoru s českým prezidentem Milošem Zemanem.

Xi uvedl, že česká strana se může na Čínu a její vývoj dívat ze správné perspektivy se zaměřením na posílení bilaterální komunikace a spolupráce a že čínsko-české vztahy lze udržovat zdravé při správném řešení určitých relevantních problémů.

Obě strany by měly plně využít iniciativy týkající se pásů a silnic a dalších platforem, posílit spolupráci na COVID-19, obnovit práci a hospodářské oživení a podporovat obousměrné investice a obchod, uvedl.

Doufáme, že Česká republika bude ve spolupráci s Čínou vytvářet větší příležitosti pro růst na obou stranách v průběhu provádění summitu v Číně a zemích střední a východní Evropy (CEEC). Hraje aktivní roli při posilování dialogu a spolupráce mezi Čínou a Evropou při dosahování vzájemných výhod a výsledků, které jsou prospěšné pro obě strany.

Zeman ve své roli uvedl, že Česká republika se zavázala zlepšovat přátelskou spolupráci, úzce spolupracovat s Čínou a odstraňovat překážky pro zajištění zdravého a hladkého růstu dvoustranných vztahů.

Český prezident vyzval všechny národy ke spolupráci při řešení globálních výzev, jako je terorismus, a zdůraznil, že jeho země je připravena jednat jako spojovací článek mezi Evropou a Čínou.

Zaslal své upřímné blahopřání ke 100. výročí založení Komunistické strany Číny a blahopřání k úspěšným zimním olympijským hrám v Pekingu 2022.

READ  Česká republika vyhrála mistrovství Evropy v hurikánu |