19 září, 2021

MIXXERMUSIC.com – nová hudební dimenze

Informace o České republice. Vyberte předměty, o kterých se chcete dozvědět více

Vozidla Apple Maps začínají v České republice shromažďovat snímky „rozhlížejte se“

Existují vozidla Apple Maps s technologií lidar Začal prozkoumávat vybrané části České republiky Tento měsíc web Apple shromažďuje obrázky a data na úrovni ulic podle seznamu udržovaných míst. Apple začal zkoumat sousední Polsko v květnu, protože sbírky obrazů se rozšířily po východní Evropě.

Podívejte se na mapy Apple a okolí
Apple použije shromážděná data ke zlepšení využití map a rozšíření svého vzhledu nad pět aktuálně podporovaných zemí, včetně Spojených států, Kanady, Velké Británie, Irska a Japonska. Představený v iOS 13 nabízí pohled na místo na úrovni ulice s velkým zoomem a 3D obrázky ve vysokém rozlišení, podobně jako Google Street View.

V oblastech přehledu se v pravém horním rohu mapové aplikace zobrazí ikona dalekohledu. Klepnutím na tuto ikonu otevřete zobrazení na úrovni ulice v překrytí karty v horní části obrazovky a poté jej rozbalte do zobrazení na celou obrazovku. Pod tlačítky nadletu a směrů vyhledejte ve výsledcích hledání podporovaného města.

U vozidel Apple Maps byly provedeny průzkumy ve Spojených státech, Kanadě, Velké Británii, Austrálii, na Novém Zélandu, v Belgii, Itálii, Francii, Španělsku, Portugalsku, Nizozemsku, Slovinsku, Chorvatsku, Singapuru a ve všech zemích. V některých oblastech, kde ulice nejsou snadno přístupné, shromažďují zaměstnanci společnosti Apple data pomocí malých systémů s batohem se zařízeními lidar.

Apple tvrdí, že se při provádění těchto studií zavazuje chránit soukromí veřejnosti. Například Apple rozostří tváře a poznávací značky na obrázcích na úrovni ulic dostupných prostřednictvím funkce Look Out.

(Díky, Jan!)

READ  „Žádný konec v nedohlednu“ inflaci na českém trhu s bydlením