Vláda se dnes vrátí k otázce přídavků na děti

Aktualizace: 21.12.2020 00:17
Vydáno:

Praha – Vláda se dnes vrátí k otázce přídavků na děti, kterou kvůli rozdílům mezi ministerstvy práce a financí několikrát odložila, projedná například i snížení počtu lokalit pro hlubinné ukládání jaderného odpadu z devíti na čtyři. Premiér André Babis v neděli řekl, že vláda bude rovněž jednat o zákazu letů z Velké Británie kvůli nové mutaci koronaviru, která se objevila v ostrovním národě. Ministerstvo zdravotnictví však večer oznámilo, že Česká republika od dnešního dne zastaví lety z Británie. Dodala, že příslušná akce bude vydána dnes ráno.

V neděli byla Česká republika již třetí den pátý, nejnebezpečnější stupeň podle systému PES. Opatření se od pátečního rozhodnutí vlády dostalo ze třetího stupně na čtvrtý stupeň závažnosti. Podle pravidel, aby bylo možné přejít na vyšší úroveň, musí úroveň připravenosti horší zůstat po dobu tří dnů. Babiš však uvedl, že kabinet bude ve středu projednávat zpřísnění omezení kontroly moštu v České republice.

Vláda naposledy za týden zastavila jednání o zvýšení přídavků na děti. Dříve byla shoda na přidání 26 procent, ale ne na počtu dětí, které by měly dostávat peníze od státu. Zatímco ministryně práce Jana Malashova (ČSSD) navrhla rozšíření rodinného kruhu, podle ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) by podmínky měly zůstat stejné jako dříve.

V červnu se Rada pro správu úložiště radioaktivních odpadů (SÚRAO) dohodla na snížení počtu studovaných lokalit v hlubinném bunkru na Janoch u Temelína, Horka v okrese Třebíč, Hrádek v okrese Jihlava a Březový potok v okrese Klatovy. Vláda také projedná věcný záměr zákona o postupech týkajících se hlubinného úložiště radioaktivních odpadů.

Součástí vládní agendy jsou také novely zákonů na podporu výzkumu, experimentálního vývoje a inovací nebo na podporu nízkoemisních vozidel. Kabinet projedná také návrh na zvýšení úvěru poskytnutého na stavbu bytů ze státního fondu na podporu investic z 80 na 90 procent stavebních nákladů.

READ  Jako prezident sjednotím Američany, jak slíbil Biden ve svém projevu o vítězství

Vláda viru Corona Babiš

Written By
More from Arzu

Jak funguje očkování proti COVID-19

„Pacienti registrovaní v tomto pořadí jsou pozváni lékařem.“ Řekla Yaroslav Kulhanková, vedoucí...
Read More

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *