Vláda bude o prodloužení výjimečného stavu a situaci jednat s Covidem

Aktualizace: 07.12.2020 00:30
Vydáno:

Vláda dnes pravděpodobně schválí žádost poslanecké sněmovně o schválení prodloužení výjimečného stavu; Podle předsedy vlády Andrého Babise (ANO) chce opět prodloužení o 30 dní. Poslanci se zatím vždy dohodli na kratší lhůtě. Poslední rozšíření stavu nouze, které umožňuje státu vydávat předpisy proti šíření koronaviru, končí 12. prosince. Kabinet rovněž posoudí zhoršení stupně epidemie, která v neděli po třinácti dnech vzrostla z 57 na 64 bodů. To odpovídá vyšší míře rizika než současné úrovni.

Vláda projedná strategii očkování pro vybrané skupiny obyvatel. Bude diskutovat o tom, jak by měl stát motivovat občany k testování a dodržování karanténních pravidel, včetně možnosti plně kompenzovat ušlou mzdu. Rovněž se zaměří na to, jak přimět společnosti k testování zaměstnanců. Podle guvernérů vláda zváží uložení závazku zdravotnickým zařízením testovat návštěvy zákazníků.

Vláda by měla rovněž projednat pravidelné testování antigenu pro amatérské sporty, což by usnadnilo postupy neprofesionálním sportovcům. Nyní, ve třetí fázi epidemiologických opatření, si stěžují více než ostatní na potřebu používat masky uvnitř. Stát plánuje nabídnout bezplatné testování s testy na antigeny od 18. prosince a učitelé mají tuto možnost od konce minulého týdne.

Ministři se musí dohodnout, zda a za jakých podmínek povolí provoz lyžařských středisek. Podle ministra zdravotnictví Jana Platneyho (za ANO) by měla být otevřena 18. prosince.

V rámci běžné agendy se vláda může vrátit k návrhu na zvýšení přídavků na děti. Bude diskutovat o základním cíli nového energetického zákona, který zdůrazňuje energetickou decentralizaci, protože stále více zákazníků nejen spotřebovává elektřinu, ale také ji vyrábí nebo ukládá. Kabinet se bude rovněž zabývat změnami ve státní službě na začátku příštího roku.

READ  Austrálie zastavila vývoj vakcíny, protože dobrovolníci měli pozitivní test na HIV

Vláda nese virus Corona

Written By
More from Arzu

V Norsku došlo k velkému sesuvu půdy. Po sedmi lidech zachrání další tři | SVT

Oslo V sobotu bude Norte chráněn dalšími dvěma sesuvy půdy ve vesnici...
Read More

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *