16 října, 2021

MIXXERMUSIC.com – nová hudební dimenze

Informace o České republice. Vyberte předměty, o kterých se chcete dozvědět více

Visa-Sports News, First Post popírá, že by indičtí parašutisté byli nuceni odstoupit z paralympijského kvalifikačního závodu v České republice

Česká republika označila Indii a Brazílii za „extrémně rizikové země“ a evropská ministerstva zdravotnictví a zahraničních věcí neschválila 11člennou indickou delegaci na akci ve Snowu.

Popírání víz nutí indické parašutisty odstoupit z paralympijských kvalifikačních akcí v České republice

Reprezentativní obrázek lukostřelby. Reuters

Nové Dillí: Indičtí parašutisté byli nuceni odstoupit z finálových paralympijských kvalifikací a světových žebříčků, které začínají v sobotu v České republice.

Česká republika označila Indii a Brazílii za „vysoce rizikové země“ a evropští ministři zdravotnictví a zahraničních věcí neschválili 11člennou indickou delegaci na akci ve Snowu.

Očekávalo se, že společný lukostřelec Jyoti Balian bude soutěžit o paralympijskou kvótu na akci 3. – 10. Července.

„Sportovní komise v Indii požádala o intervenci ministerstva zahraničních věcí při získávání zvláštního povolení od Národního sportovního institutu České republiky a ministerstev zdravotnictví a zahraničních věcí,“ uvedlo ve svém prohlášení ministerstvo sportu.

„Navzdory maximálnímu úsilí však 11členný indický tým parašutistů dosud nedostal víza, což vedlo ke zrušení akce.“

Ministerstvo sportu pověřilo indickou lukostřelbu a indický paralympijský výbor, aby tuto záležitost zahájily se Světovým lukostřelbou a mezinárodním paralympijským výborem a zrušily konečnou kvalifikační kvótu pro tokijskou paralympiádu.

V únoru 2019 Mezinárodní olympijský výbor zrušil kvótu 16 olympijských her pro světový pohár ISSF v Dillí, protože indická víza nebyla vydávána 25metrovým střelcům z Pákistánu.

READ  Vyhrála Naomi Osaka, která debutovala na olympijských hrách v Tokiu