19 září, 2021

MIXXERMUSIC.com – nová hudební dimenze

Informace o České republice. Vyberte předměty, o kterých se chcete dozvědět více

Vietnamští a čeští premiéři hovoří o spolupráci v politice bitvy o Kovit-19

Vietnamští a čeští premiéři hovoří o spolupráci v boji o Kovit-19VietnamPředseda vlády Pum Minh Chin (Foto: VNA)

Hanoj ​​(VNA) -Vietnamský premiér Pam Minh Chin a jeho český premiér Andrzej Babis si během online rozhovorů 9. srpna vyměnili názory na vztahy mezi oběma zeměmi, zejména během války v Govt-19.

Chin doporučil, aby Sin používal vakcíny na směny do Vietnamu, co nejdříve přistupoval k dalším zdrojům vakcín a pomáhal se zdravotnickým materiálem pro jihovýchodní Asii.

Bobbis odpověděl Česká republika Je připraven v této záležitosti podporovat a spolupracovat s Vietnamem, včetně 500 000 dávek vakcíny a několika nástrojů pro rychlé testování.

Česká republika také pozve na pomoc Vietnamu další evropské země COVID-19 V regionu se používají vakcíny jako AstraZeneca, Pfizer, Moderna a Sinoform.

Oba předsedové vlád porovnávali poznámky k opatřením na posílení tradičního přátelství Diverzifikovaná spolupráce Velmi efektivním způsobem do nové výšky mezi oběma zeměmi.

Rovněž se dohodli, že udržují schůzky na všech úrovních flexibilní na základě faktické úrovně.

Při této příležitosti Sean rychle pozval Bobbyho, aby šel do Vietnamu. Český premiér řekl, že by chtěl zemi navštívit ještě letos.

Pokud jde o obchodní a investiční vztahy, Sinn navrhl, aby obě strany úzce spolupracovaly na posílení dohody o volném obchodu mezi EU a Vietnamem (EVFTA) a dohody o ochraně investic mezi EU a Vietnamem (EVIPA).

Vedoucí představitelé se dohodli na posílení spolupráce v určitých prioritních oblastech, jako je automobilový průmysl, doprava, vzdělávání, národní bezpečnost a vyslání vietnamských zdravotních sester do práce v České republice.

Dohodli se, že dále usnadní export vietnamských produktů a zemědělských produktů, zejména sezónního ovoce, na český trh a do EU.

Přímé lety mezi Vietnamem a Českou republikou budou zahájeny, kdykoli to bude možné, podle souhlasu předsedy vlády.

Chin poděkoval českým vůdcům a úředníkům na všech úrovních, kteří vytvořili podmínky pro vietnamskou komunitu, aby mohla žít a integrovat se do hostitelské komunity.

READ  Vláda české koalice uniká hlasování o nedůvěře

Bobbis hovořil o vážném přínosu vietnamské komunity a vyjádřil naději, že by ve větší míře přispěly k dvoustrannému přátelství a spolupráci.

Vedoucí představitelé se dohodli na dalším zintenzivnění spolupráce mezi oběma zeměmi na mnohostranných fórech.

Sdíleli názory na některé regionální a mezinárodní otázky, včetně otázky východního moře. Zdůraznili potřebu zajistit bezpečnost, zabezpečení a plavbu na moři a svobodu letecké dopravy, jakož i mezinárodní právo a námořní právo OSN z roku 1982 (1982 UNCLOS).