19 září, 2021

MIXXERMUSIC.com – nová hudební dimenze

Informace o České republice. Vyberte předměty, o kterých se chcete dozvědět více

Vietnamské příběhy byly opět vyprávěny objektivem českého fotografa

Každodenní život vietnamských rodin v České republice představuje výstava v Bliss, asi 80 km od Prahy.

Vietnamské příběhy byly opět vyprávěny objektivem českého fotografa
Fotograf Jindřich Štreit (vlevo) na výstavě fotografuje příběhy Vietnamu s návštěvníky. Fotografie VNA / VNS Hong Kai

Výstava s názvem Vietnam Stories představuje 50 fotografií českého fotografa a autora Jindzicha Edrideho, který je považován za jeden z nejdůležitějších výrazů české dokumentární fotografie.

Je společně organizována Radou města ve spolupráci s Vietnamským sdružením v Plzni.

Vietnamské příběhy zahrnují tradiční vietnamské zvyky a tradice, které se v České republice stále uchovávají a praktikují, jako jsou státní svátky, narozeniny, svatby a výročí úmrtí.

Když Edreit hovořil při zahájení výstavy, řekl, že sbírka fotografií byla prozkoumána a integrována, aby zachytila ​​nejrealističtější aspekty života vietnamské komunity.

“Osobně mám dobrý vztah s vietnamskou komunitou v Severní Morawě a oni, a zejména mládež, mi nadšeně pomohli vytvořit tuto smysluplnou sérii fotografií,” řekl 75letý fotograf.

Podle Elišky Bartákové, místostarostky města Plzně, je vietnamská komunita v České republice tři generace a je dobře začleněna do české komunity.

„Vietnamci dodržují zákony, pilně studují, podnikají a mají mnoho pozitivních přínosů pro komunitu. Je velmi přirozené a přirozené, že jak obyvatelé České republiky, tak Vietnamu žijí a rostou v zemi v harmonii.“

Dr. Nuen Tui Nian, prezident Vietnamské asociace v České republice, si velmi cení fotografií, které zachytil fotograf Edroit o životě vietnamské komunity.

Dodal, že vietnamské příběhy pomohou posílit přátelství a vztah mezi oběma zeměmi.

Wojciech Attajek, který se zajímá o výstavy a fotografii, připomněl, že počet Vietnamců přicházejících do České republiky se od 90. let výrazně zvýšil.

Mezi českou a vietnamskou komunitou bylo mnoho rozdílů v životním stylu a představách. Podle něj byl český lid nejprve ohromen vietnamským nespoutaným bojem a tvrdou prací.

“Postupem času však silná vůle Vietnamců a jejich pozitivní přínos pro komunitu přesvědčil český lid, takže dnes vietnamská komunita žije ve skutečném souladu se všemi ostatními etnickými skupinami v České republice.”

“Považujeme Vietnamce za naše lidi. Fotografie vystavené na této výstavě podle mě přesně odrážejí jejich každodenní život,” dodal.

Doufáme, že vietnamské příběhy pomohou českému lidu lépe porozumět zvykům a zvyklostem vietnamského lidu.

Podle Nguyena Hoai Thanha, prezidenta vietnamské asociace v Plzni, komunita více než 6000 Vietnamců žijících ve městě výstavu bezvýhradně podporuje v naději, že pomůže českému lidu lépe porozumět zvykům a zvyklostem vietnamského lidu.

Vietnamské příběhy potrvají do 27. srpna.

Zindik Edreit, narozen 5. září 1946 ve Vsetíně, je český fotograf a spisovatel. Zaměřuje se na dokumentaci venkovského života a obyvatel českých vesnic.

Fotograf začal fotografovat v roce 1964 při studiu na Pedagogické fakultě Univerzity Balúčistán v Olomouci.

Zdroj: Vietnam News

Online výstava představuje vietnamské a zahraniční umělce

Online výstava představuje vietnamské a zahraniční umělce

ArtSpace je online výstava 20 obrazů vietnamských a zahraničních umělců. K vidění na Kunstmatrix.com.

Fotograf říká, že fotografování se spojuje s minulostí

Fotograf říká, že fotografování se spojuje s minulostí

Fotografie řeky Mekong od Lam Duke Hyun jsou do 12. září vystaveny ve francouzském kulturním centru v Hanoji.

READ  Czech Open DT: Satyan vede indickou nálož na Tribune India