Velká událost v biatlonu. Olympijského šampiona čeká začátek života

Instagram Stiny Nilssonové

Ve čtvrtek bude stát za českými hranicemi na Arberu v Umavě, nebo chcete Javor, zahájit závod v rámci IBU Cupu, jakési druhé ligy v rámci Světového poháru.

„Jsem v místě konání, chystám se na nové dobrodružství,“ říká 27letý závodník z místa konání na sociálních médiích.

V březnu loňského roku šokovala celý svět zimních sportů rozhodnutím ukončit úspěšnou lyžařskou kariéru a přejít na jiný sport.

Karlík dokončil turnaj biatlonistů v Oberhofu a čeká na jejich čtvrté

Měla velkou chuť do nového průmyslu a kvůli jejím mimořádným odvážným kvalitám se také spekulovalo o možnosti rychlé účasti v národním biatlonovém týmu. Realita je ale úplně jiná.

Nelson ještě nemá švédský hvězdný tým. Doposud absolvovala pouze národní závody v Idre a Östersundu. Program poháru International Transport Association Cup byl zrušen v listopadu a prosinci z důvodu propuknutí koronaviru a začne až tento týden.

Ve světě biatlonu to způsobilo senzaci. Ale teď má potíže

Na Šumavě však bude jeho debut a celý vícedenní závod téměř tajný, protože kromě diváků nebudou do areálu přijímáni žádní novináři.

“Je to skvělý způsob, jak vytvořit bezpečné rostliny ohrožující koronaviry. Organizátoři se rozhodli zaměřit hlavně na skutečné události a není dostatek peněz na zajištění zdraví novinářů a veřejnosti,” vysvětlil mluvčí švédských sportovců Håkan Blidberg.

Biatlonový tým je v troskách a Češi hlásí další velký problém

Pro Nelson by to mohlo znamenat menší tlak, protože o její výkon v předsezónních závodech už byl velký zájem médií. Zahraniční novináři ji také navštívili.

„Chápu, že o začátek je velký zájem. Pokud pomůžu biatlonu získat více proslulosti a lidé zjistí, jak úžasný je tento sport, díky němu bych byl velmi šťastný,“ odpověděl tehdy Nelson.

READ  Přestal jsem se smát, říká Bartlova o nádoru tlustého střeva

Written By
More from Arzu

Platney volal po ventilátorech. Podívejte se, jak zvolit kvalitu

Podle odborníků nelze na první pohled rozpoznat vysoce kvalitní ventilátor třídy FFP2....
Read More

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *