Vědci jsou ujištěni, že zmutovaný virus Corona není příčinou paniky

Virové změny jsou obvykle jakýmsi nedůležitým laděním, píše expert BBC James Gallagher. Podle něj se virus mění tak, že je snížena jeho schopnost infikovat a nakonec nový kmen jednoduše zmizí. Místo toho bude poražen novým vzorcem výhry.

Zatím neexistují žádné jasné důkazy o tom, že by byla klasifikována i současná nová varianta koronaviru N501Byly identifikovány v jihovýchodní Anglii a již se dostaly do Londýna, mohou přenášet onemocnění snáze a mohou způsobit vážnější problémy nebo snížit účinky vakcíny. Existují však dva důvody, proč vědci pozorně sledují mutace.

Prvním důvodem je skutečnost, že mutace je vyšší, čím více infekcí existuje. Toto varovné znamení však lze interpretovat dvěma způsoby. Virus může mutovat snadným šířením a způsobit další infekci. Nové verze však mohou mít „štěstí“, protože jednoduše zasáhnou „správné lidi na správném místě,“ varuje BBC. Příkladem toho je Španělské letní vydání. Prevalence tohoto kmene během léta je vysvětlena skutečností, že jej lidé chytili na dovolenou a poté si ji přivezli domů.

Budou zapotřebí laboratorní testy, aby se zjistilo, zda je nová alternativa ve Velké Británii skutečně „chytřejším rozšířením“ viru než ostatní, napsala tento týden BBC. Vláda premiéra Borise Johnsona raději přijala rázná opatření ze strachu z rychlého šíření nemoci a oznámila přechod na nejvyšší úroveň boje proti epidemii v Londýně a na jihu a východě Anglie. Opatření nabývají účinku okamžitě, tj. Od nedělního rána, a trvají nejméně dva týdny.

Vědci dlouho zkoumali, jak koronavirus mutoval. Má spoustu mutací. Více než jsme čekali, profesor Nick Lowman z konsorcia COVID-19 Genomics UK řekl BBC, že mnoho z nich vypadalo zajímavě.

Zvládne to vakcína?

skok H69 / V70 Představováno dříve, s dánskými minky. Zdá se, že snižuje účinnost protilátek již vytvořených v krvi, takže byly vypuštěny cenné kmeny 17 milionů minek. Situace však opět vyžaduje další laboratorní testování. „Víme, že tato alternativa existuje, ale nevíme, co to znamená biologicky,“ řekl mikrobiolog a specialista na infekční choroby Alan McNally z University of Birmingham. Dodal, že na konečné závěry je ještě příliš brzy.

Nový boom N501 Na druhé straně mění nejdůležitější část virové „koruny“ známou jako doména vázající receptor (RBD). Ve virovém proteinu, který umožňuje průnik do hostitelské buňky, touto částí hlavy se koronavirus účinně váže na lidskou formu receptorů ACE2, které jsou umístěny na vnější straně plicních buněk. Končetina tedy poprvé kontaktuje s povrchem našich buněk. Podle Lowmana každá změna, která usnadní vstup viru, mu pravděpodobně poskytne výhodu.

Mutace v proteinu s, špička, kterou se koronavirus váže na infikovanou buňku, vyvolává otázky ohledně účinnosti vakcín. Změna se týká části RNA, která popisuje hrot.

Například AstraZeneca, Pfizer a Moderna mají za cíl naučit imunitní systém „zaútočit na špičku“, a tak připravit imunitní systém na vakcínu, která bude reagovat na virus tímto proteinem. Imunitní systém však v důsledku očkování reaguje na různé části bílkovin. Z tohoto důvodu podle Gallaghera zdravotníci nadále věří, že vakcíny také ochrání vakcíny před touto mutací.

Mutace dosud identifikované však nebyly důležité pro účinnost vakcíny, protože zahrnovaly jiné oblasti RNA než ty, které se používají ve vakcínách. Aktuální mutace N501 Souvisí to však s touto částí RNA. Vědci jsou však ohledně účinků vakcíny optimističtí.

Slovo „mutace“ není děsivé

Pokud to však má vést k dalšímu rozvoji viru, budeme muset vakcíny pravidelně obnovovat, jako je to například u chřipky. Četnost mutací chřipky – pro některé možná překvapivě – je stále mnohem vyšší než u nového koronaviru.

Written By
More from Arzu

Sněmovna reprezentantů schválila ústavní žalobu proti Trumpovi

Ústavní soud vyvrcholil týdenním incidentem ve Washingtonu, DC, kdy Trumpovi příznivci zaútočili...
Read More

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *