Vánoční zázrak! Díky lékům začal těžce nemocný Maxík lézt po čtyřech

Vážně nemocný Maxík dělá po aplikaci Zolgensmy úžasný pokrok. Na konci srpna se poprvé postavil na nohy. Nyní, ve věku dva a půl roku, začíná lézt po čtyřech. Dal svým rodičům ten nejkrásnější vánoční dárek, jaký mohli očekávat.

Den před Vánoci zveřejnili jeho rodiče na sociálních médiích, kde sdíleli příběh Maxxe s tisíci lidí, video šťastného chlapce, jak leze po koberci na vánoční stromeček. Zastavíte a zůstanete sedět.

“Přejeme vám všem krásné a pohodlné Vánoce. Už jsme dostali ten nejkrásnější dárek,” radují se rodiče. Ještě před několika měsíci se něco takového zdálo téměř nemožné.

Maxic je první dítě v České republice, které dostalo nejdražší drogu na světě, Zolgensmu. Bez něj by se stěží pohyboval. A svalová dystrofie, kterou trpí, oslabuje svaly, zejména dolní končetiny. Dítě má potíže sedět a stát a je pro něj téměř nemožné chodit.

V pozdější fázi onemocnění postihuje také dýchací systém, který je často příčinou předčasné smrti. Genová terapie dává dětem jako Maxic naději na dobrý život. Letos byl Zolgensma schválen také pro Českou republiku a pojišťovny jej začaly vyplácet pacientům. Do té doby byl k dispozici pouze ve Spojených státech a moji rodiče Maxx za to museli tvrdě bojovat.

Sám premiér Andrej Babisch (ANO) informoval, že pojišťovny zaplatí Maxicovi a dalším dětem se svalovou dystrofií drahou drogu. Podívejte se na jeho projev v dubnu tohoto roku:

READ  Agentura zvaná Hnilíková s názvem Amatersk soutěže nemůže probíhat, ruce zničeny
Written By
More from Arzu

Ronaldo dosud Pecano neporazil. Výbor přepočítal cíle místní legendy

Ronaldo ve středu večer proti Neapoli vstřelil 760. gól své profesionální kariéry...
Read More

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *