Vakcíny budou zasílány od doručení do regionu po dobu pěti týdnů. Babička předala domů obavy z trpělivosti

Praha Dalších 19 500 dveří vakcíny covid-19, která by se měla do České republiky dostat do pěti týdnů, bude dodáno do regionálních nemocnic. Premiér Andre Papi (ano) to řekl ve svém videu na Facebooku. Dodal, že Fakultní nemocnice v Ostravě (FNO) bude mít téměř 3000 dveří, protože nejhorší situace v Moravskoslezském kraji souvisí s hospitalizací a etnickým původem lidí, kteří potřebují intenzivní péči.


Očkování vakcínami od společností Pfizer a BioNTech, jediné vakcíny dosud registrované pro použití v Evropské unii, bylo zahájeno v neděli ve třech bytech a dvou brněnských nemocnicích. Babi byl první, kdo byl připoután k Ústřední vojenské nemocnici (VN).

Papi uvedl, že prvních 9 750 očkování dorazilo do České republiky v sobotu a příští týden bude dalších 19 500 očkovacích látek. Toto rozšíření bude rozděleno mezi jednotlivé oblasti. Papi uvedl, že dodávka půjde hlavně do FNO, která by měla mít 2925 dveří. Vysvětluje to skutečnost, že situace v Moravskoslezském regionu je v R. nejhorší. Uvedl, že v prosinci a lednu by měl Pfizer dodat do České republiky 355 875 dveří.

Babi požádal Babiho o trpělivost, protože zdravotníci a lidé, pro které virus COVID-19 představuje největší nebezpečí, by měli být v šoku. Potom řekl, že přišli k misce, kterou dal. Podle něj bude rezervační systém stejný i v případě současných testů na antigeny a měl by být spuštěn na webu Health Information and Statistics (ZIS) v lednu.


READ  Pfizer: očkování funguje také na mutantní kmeny
Written By
More from Arzu

Smutné zprávy. Legenda po smrti, dokončil svůj život skokem ze střechy?

Smutná zpráva zasáhla svět sportu. Bývalá francouzská ragbyová hvězda Christophe Dominique zemřel...
Read More

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *