16 října, 2021

MIXXERMUSIC.com – nová hudební dimenze

Informace o České republice. Vyberte předměty, o kterých se chcete dozvědět více

V semifinále Euro 2020 porazilo Dánsko pohlaví 2: 1

Baku, Ázerbájdžán (AP) – Dánsko cestuje na mistrovství Evropy do Londýna.

Dánové, z nichž vyrostl překvapivý rival poté, co záložník Christian Eriksen utrpěl infarkt na hřišti, postoupil v sobotu do semifinále Euro 2020 a porazil Českou republiku 2: 1.

V návaznosti na obvyklé pocty Eriksenovi, který byl zachráněn před UEFA a fanoušky – obří košili s číslem 10 a transparentem „For Christ 10an“ – Dánsko v horké a vlhké noci v Ázerbájdžánu rychle převzalo kontrolu nad Čechy. .

V páté minutě poslal Jens Strizer vnější roh Thomasovi Delaneymu, který stál na hranici pokutového území. Delaneyova skákací hlavička překročila nataženou paži brankáře Tomea Waugha.

Dánsko zdvojnásobilo svůj náskok těsně před poločasem. Joachim Mehle zasáhl centr z levé strany vnější stranou pravé nohy. Míč minul hlavičku Martina Brightwhiteho, ale Caspar Tolberg překročil svoji hranici a na 42. srazil Waglecka.

„Je těžké popsat, co jsme udělali. Není to naše nejlepší hra, ale je to moment, kdy bojujeme,” řekla Delaney. „V týmu máme skvělou situaci, tak proč ji znovu nepostoupit na další úroveň?”

Semifinálové místo Dánsko postoupilo na významný turnaj od zisku evropského titulu v roce 1992. Tým bude příští středu čelit Anglii na stadionu ve Wembley.

“Nyní děláme historii tím, že se dostaneme do semifinále,” řekl Stryzer. „Je to už tolik let, co Dánsko existovalo … víme, že Dánsko se nyní zbláznilo.“

Český útočník Patrick Schick vstřelil svůj pátý gól na začátku druhé poloviny, včetně něj jako vedoucího střelce zápasu Cristiana Ronalda. Obránce Janick Westerkard dal Schickovi dostatek prostoru, aby zasáhl střelou prvního kontaktu ze zatočené přihrávky Vladimíra Kufala.

Češi byli tvrdě tlačeni k vyrovnání v tělesné hře, kde byli po střetech s dánskými hráči Tomas Soosek i John Boril zahaleni čelenkami.

READ  Česky | | tylerpaper.com

Dánsko prohrálo své první dva zápasy na Euro 2020, nejprve proti Finsku – když se Eriksen zhroutil na hřišti – poté proti Belgii. Danceová byla na pokraji zrušení dříve, než Rusko, Wales a Sex padly za sebou.

Eriksson, který musel být v úvodní hře oživen defibrilátorem, se zotavuje doma.

Přestože bylo povoleno až 31 000 podle předpisů o infekci koronovými viry, odehrálo se před 16 300 fanoušky ve čtyřech hrách Euro 2020 hraných na pobřeží Kaspického moře v Baku. Více než několik desítek dánských fanoušků z České republiky.

Když se stadion před obrannou hrou zahřál, byla z dánských fanoušků odstraněna duhová vlajka.

Po závěrečném hvizdu na oslavu se dánští hráči shromáždili před svými cestujícími fanoušky. Delaney měl na sobě dánskou vlajku jako čepici a usmívající se červeno-bílou paruku položil na hlavu usmívajícího se náhradníka Andrease Cornelia.

Čeští vojáci se rozprostřeli na trávě.

„Prostě jsme si toho všimli. Udělali jsme maximum, abychom vyhráli, ale běhali jsme donekonečna na páře a nemohli jsme věci otočit. Bohužel to pro nás skončilo, “řekl Chick Czech pro Public TV. „Pokud jde o cíle, je to pro mě dobré. Ale myslím si, že jsme dnes mohli všichni dopadnout lépe. Danceová mohla být poražena.“

___

K této zprávě přispěl spisovatel Associated Press Karel Janicek v Praze.

___

Více AP Football: https://apnews.com/hub/soccer a https://twitter.com/AP_Sports