V německém Trevíru řidič srazil lidi na pěší zóně a mezi čtyřmi mrtvými byla mladá dívka

„Na pěší zóně máme několik zraněných, kteří byli sraženi autem. Mluvčí policie řekl:„ Řidič byl zatčen. Dodal: „Podle prvních zpráv jsou dvě oběti.“ Potvrdil, že jednou z obětí bylo dítě, a starosta uvedl, že obětí byla dívka. Večer policie potvrdila mediální zprávy o čtyřech obětech. Také kvůli rychlému zásahu policie už nic nebylo. Jedno z policejních automobilů se srazilo s autem pachatele.

Týdenní časopis Focus identifikoval deset zraněných, z nichž někteří byli kriticky zraněni a další ve velmi vážném stavu.

Mluvčí policie řekl pachateli, že se jedná o 51letého Němce z regionu Trier-Sarburg. „O motivu v tuto chvíli nemůžeme nic říci,“ řekl. Ujistil však, že nehrozí žádné nebezpečí. Fox Weekly dodal, že to byl pravděpodobně Bernard W., který žije na předměstí Trevíru.

Neexistuje žádný politický motiv

Celé odpoledne policie vyslýchala zadrženého muže. Podle úřadů šlo o úmyslný zločin, vyšetřovatelé však nenašli žádný politický motiv. Pachatel nebyl policii na dohled.

„Vůz jel rychlostí sedmdesát až osmdesát kilometrů za hodinu, což nebylo patrné, ale spíše zrychlovalo,“ řekl jeden svědek agentuře Focus Weekly a dodal, že centrum města bylo přeplněné. „Viděl jsem nespočet lidí skákat do strany, více než třicet jich leželo na ulici a někteří z nich byli nehybní,“ dodal. Další svědek uvedl, že děti byly také zabity.

Uzavřený dvůr v centru Trevíru

Foto: Harald Tittel, ČTK / AP

Podle služebníka Trierischen Volksfreund jelo auto z historické brány Porta Nigra Gate na hlavní náměstí a poté na Fleichstrasse. Dodal, že některá těla po nehodě letěla ve vzduchu stejnou rychlostí, jakou se pohybovalo auto.

Neoznačené policejní vozy s modrými světly zastavily auto a narazily do jednoho z nich. Poté policie řidiče zadržila a pouta mu nasadila.

Written By
More from Arzu

To je levnější. Zobrazena NVIDIA GeForce

Ještě před Vánoci se NVIDIA rozhodla rozšířit rodinu karet GeForce RTX 30...
Read More

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *