19 září, 2021

MIXXERMUSIC.com – nová hudební dimenze

Informace o České republice. Vyberte předměty, o kterých se chcete dozvědět více

V České republice jsou blokovací omezení zpochybňována právníky. Proč ne ve Velké Británii?

V pondělí Česká republika Vynucený Nejvyšším správním soudem Odmítnout většinová omezení vlády proti vůli vlády. Ministr zdravotnictví Adam Wojciech neochotně oznámil otevření restaurací, koncertních sálů, bazénů a různých volnočasových a zábavních služeb, které byly dosud nuceny zavřít, aby se snížilo šíření koronového viru.

Wojciech, který uznal, že vláda nemá nad jeho vlastní epidemií žádnou kontrolu, uvedl, že věřil, že uvolnění omezení mělo být pomalé, ale jeho ruce byly svázány rozhodnutím soudu, že plošné kontroly jsou nezákonné. Slavnostní otevření v pondělí bylo původně naplánováno na 14. červnaČt, A řekl Vojtech Stále tomu věří špatně Otevřeno brzy.

Přesto podle soudu existuje česká vláda „V rámci zákona o epidemiologii nebo zákona o ochraně veřejného zdraví neexistuje žádná možnost odstavit služby obecně.“

Wojciech potvrdil, že proti rozsudku bude podána ústavní stížnost. Není to však poprvé, co soudy země zablokovaly vládní snahy o kontrolu života. Po celou dobu epidemie soudy opakovaně kritizovaly, oslabovaly nebo jednoduše zrušily předpisy, které byly považovány za nezákonné nebo nepřiměřené.

V květnu 2020 byla Česká republika preventivně uzamčena v reakci na první vlnu viru, která byla zastavena u Brock City Court. Oznámeno Některé činnosti, které nezákonně omezují volný provoz volného pohybu a maloobchodních služeb. Na konci února 2021 český ústavní soud Obráceně Obecný zákaz maloobchodu uráží vládu kritikou, že neodůvodnila obecná omezení práva na podnikání.

České soudy prokázaly chvályhodnou ochotu vlády neúmyslně ignorovat práva občanů – díky rostoucí míře Covid se Česká republika stala v zimě a na začátku jara jednou z nejvíce postižených zemí na světě. Takový zásah vystavil vládu tvrdé kritice za ignorování otázek ohledně legitimity omezení. Jak mi řekl Tome Bruza, prezident České federace obchodu a cestovního ruchu, „Vláda úmyslně ignorovala právní stát. Vláda si je plně vědoma, že její kroky jsou v rozporu se zákonem, a ministři to svobodně uznali.“

READ  bne IntelliNews - Slovenský investor Kiruba odsouzen americkým soudem za obtěžování českého miliardáře Bagaly

Válka mezi vládou a soudy zde trvá již dlouhou dobu – Česká republika však není jedinou evropskou zemí, která vznesla podobné otázky. Na konci března belgický soud Nařízeno ukončit všechny operace vlády Dříve nizozemský soud, protože neměli žádný formální právní základ Vláda rozhodla, že příkaz k zákazu vycházení přes noc je nezákonný Při porušování práva občana na hnutí za svobodu.

Mnoho českých komentátorů Charakterizace Zmírnění omezení uložených soudem jako důkaz neschopnosti vlády kontrolovat vlastní epidemii. Nicméně v různých případech, kdy vlády nedokázaly zavést nakažlivé zákony ve správném právním rámci, zůstává otázkou, zda je nedostatek úplné vládní kontroly opravdu dobrá věc.

Podivné nesrovnalosti v matoucí komunikaci a kontrole ze strany úřadů (včetně současného provozu diskoték, kde není povolen tanec), česká reakce na epidemii není správná. To je však poznamenáno zdravou úrovní skepticismu a především potřebou přísných kontrol v každodenním životě prostřednictvím studie v širokém měřítku.

Ve Velké Británii naproti tomu legální aukce zahájené proti vládním omezením klesly beze stopy. V prosinci došlo k pokusu napadnout nákazové zákony Popřel úplné vyšetřování Zamítnuto Vrchním soudem a později Odvolacím soudem. Nejvyšší soud Odmítnuto Téměř všechna tvrzení označují jako „nebezpečná“, Že Neshody s odbornými pokyny, jak se vypořádat s virem „ne tady“. Kontroverzní projekt izolace hotelu se mezitím posunul vpřed Soudnictví požaduje přezkum Prezentuje PGMBM, mezinárodní advokátní kancelář.

Z odhadů je zřejmé, že epidemiologické zákony Spojeného království – a jejich vymáhání – jsou hluboce chybné Jedna třetina Všechny případy související s epidemií byly zkresleny. Ve srovnání se svými evropskými protějšky však britské soudy projevily malý zájem zkoumat – natož náročná – komplexní opatření, zejména v otázkách, jako je mezinárodní cestování, které jsou nejzávažnější na světě.

READ  Pirátský vůdce se snaží vyhnat českého miliardáře a přijmout Evropu

Nyní, když hrozí, že obavy z indické rozmanitosti naruší zbytek britské bezvýchodiskové strategie, se Spojené království může poučit z rozsahu studie umístěné na vládních pravidlech přes kanál. Pokud je hospitalizace a úmrtnost nízká a jsou zavedena omezení pro boj s novými druhy (nebo vstoupí v platnost nové druhy), je třeba si položit určité otázky, kde končí nutná varování a kde začíná nespravedlivá kontrola nad právy základních občanů. „Ospravedlnění“ sankcí – které se požaduje v průběhu krize v České republice a dalších evropských zemích – by nyní mělo být prioritou také v Británii.