V Británii testují nový lék, aby zabránili vypuknutí viru Corona

Cílem testů je zjistit, zda monoklonální protilátky vyvinuté farmaceutickou společností AstraZeneca mohou virus okamžitě neutralizovat a poskytovat každoroční ochranu před infekcí.

Droga není určena k nahrazení vakcíny, ale je určena těm lidem, kteří již byli v kontaktu s nakaženými a hrozí jim infekce. Očkování pro ně již není výhodné, protože tvorba potřebných protilátek trvá několik týdnů.

Catherine Houlihan, virologička z UCLH, pro BBC řekla, že injekce „poskytne„ protilátky. “Doktor dodal:„ Je už po fázi, kdy si je tělo vytváří. “Na očkování je příliš pozdě.

Tento postup se používá také u vztekliny

Tento přístup není zcela nový, protože podobný přístup se používá v případě vztekliny, kdy je neočkovaná osoba pokoušena rozzlobeným zvířetem nebo je infikována těhotná plané neštovice.

Houlihan plánuje do testů zapojit 1 000 dobrovolníků, zejména lidí, kteří nakazili. Podmínkou je, aby lidé, se kterými se setkali, měli pozitivní test na koronaviry.

Produkt by měl být určen například pro zdravotnické pracovníky první linie při kontaktu s oběťmi, pro hospitalizované pacienty nebo pro pečovatele z domovů s pečovatelskou službou.

READ  Ztratil tělo dívky, která byla nalezena v oboře Hvězda. Muž spáchal sebevraždu
Written By
More from Arzu

Írán jadernou dohodu oficiálně zrušil. Uran se obohacuje výrazně nad přípustnou hranici

Před několika dny oznámil Teherán Mezinárodní agentuře pro atomovou energii svůj záměr...
Read More

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *