16 října, 2021

MIXXERMUSIC.com – nová hudební dimenze

Informace o České republice. Vyberte předměty, o kterých se chcete dozvědět více

Ukrajina, Česká republika podepisují dohodu o spolupráci mezi podnikateli

Rada vývozců a investorů při Ministerstvu zahraničních věcí Ukrajiny a Svazu průmyslu a dopravy České republiky podepsala dohodu, která pomůže navázat vztahy a posílit spolupráci mezi podnikateli obou zemí.

Podle Velvyslanectví Ukrajiny v České republice dokument podepsali ukrajinská velvyslankyně v České republice Yvonne Perebinis a prezident Svazu průmyslu a dopravy ČR Jaroslav Hanak.

„Tento dokument stanoví spolupráci mezi stranami při šíření informací, které by mohly posílit obchod mezi Ukrajinou a Českou republikou, a při poskytování informační a poradenské podpory členům Rady vývozců a investorů a Federace během návštěv na Ukrajině a v České republice A podpora spolupráce mezi českými podnikateli, “uvádí se ve zprávě.

Během setkání diskutovali velvyslanec Ukrajiny a prezident České průmyslové federace o současné situaci a možnostech rozšíření ukrajinsko-české spolupráce v oblasti obchodu, ekonomiky a investic, včetně mezinárodního šíření koronového viru, včetně v kontextu řešení negativních ekonomických důsledků.

Strany si rovněž vyměnily názory na plánované dvoustranné ekonomické aktivity v letošním roce, zejména v rámci přípravy na další zasedání ukrajinsko-české společné komise pro hospodářskou, průmyslovou a vědeckotechnickou spolupráci, která tradičně hostí ukrajinsko-české podnikatelské fórum. .

Dne 31. května podepsala Rada vývozců a investorů pod Ministerstvem zahraničních věcí Ukrajiny a Slovenskou agenturou pro rozvoj investic a obchodu memorandum o porozumění, které pomůže prohloubit spolupráci mezi ukrajinskými a slovenskými společnostmi.

ol

READ  70+ rumunských studentů z českých vysokých škol se letos uchází o stipendijní program Romeo