Twitter odstranil více než 70 000 účtů souvisejících se spiknutím QAnon

A já jsem přijal opatření v reakci na nepokoje, ke kterým došlo minulý týden, když příznivci prezidenta Donalda Trumpa, z nichž někteří byli stoupenci Qununu, zaútočili na americký Kongres. Při střetech bylo zabito pět lidí. Twitter v pátek trvale zablokoval prezidentův účet, uvedla společnost, protože Trump ji použil k podněcování násilí.

„Vzhledem k násilným událostem ve Washingtonu a zvýšenému riziku infekce jsme v pátek odpoledne začali trvale pozastavovat tisíce účtů, které byly zaměřeny hlavně na distribuci obsahu souvisejícího s QAnon,“ napsala společnost v úterý večer v příspěvku na svém oficiálním blogu.

Twitter v minulosti tvrdě zakročil proti konspiračním teoriím a v pátek oznámil, že trvale smaže všechny účty s ním spojené.

Jádrem konspirační teorie QAnona je přesvědčení, že Washington je ovládán skupinou obtěžujících dětí, včetně řady špičkových demokratů a hollywoodských hvězd. Počet je však Donald Trump, který podle neopodstatněné teorie tajně bojuje proti této skupině. Začal šířit spiknutí na internetových fórech pod pseudonymem Q, který tvrdí, že je vládním úředníkem USA s přístupem k utajovaným informacím.

Během středečních nepokojů řada prezidentských příznivců pozvedla transparenty naznačující konspirační teorii. Pro veřejnost byl nejznámější šaman QAnon, kde ho přezdívají Jacob Chansley. Vtrhl do Kongresu s rohatou kapucí, zbarveným obličejem, polonahý a držel kopí s americkou vlajkou a znakem „Pošlete mi X“.

Trump v minulosti odmítal odsoudit příznivce této konspirační teorie, kterou FBI považovala za domácí teroristickou hrozbu. V letošních volbách vstoupily do Kongresu dvě nové republikánské zákonodárce, Marjorie Taylor Green a Lauren Boubert, které tuto teorii v minulosti podporovaly.

Tolik uživatelů ji obvinilo z práce s rozzlobeným davem. Vyšetřovatelé uvedli, že někteří demonstranti zjevně plánovali únos některých zákonodárců. Policie také vyšetřuje lidi, kteří přišli do Washingtonu se zbraněmi a ve sděleních psali o plánech na atentát na Pelosiho.

Written By
More from Arzu

Čína je možná jedinou významnou ekonomikou, která za poslední rok rostla

Ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku vzrostl čínský HDP meziročně o 6,5 procenta,...
Read More

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *