22 září, 2021

MIXXERMUSIC.com – nová hudební dimenze

Informace o České republice. Vyberte předměty, o kterých se chcete dozvědět více

Tržby společnosti Corona Bond byly zvýšeny investory, kteří ignorovali nedostatek konektorů

Investoři maskovali rostoucí domácí tlak na vládu ke kontrole rozpočtového deficitu, kombinaci vysokých výnosů a relativně malého dluhového zatížení českých státních dluhopisů.

Středoevropská země ve středu v dlouhodobých bankovkách prodala 12,2 miliardy korun (586 milionů USD), což je o něco více, než bylo plánováno. Celková nabídka je ve srovnání s květnovými aukcemi více než dvojnásobná a výnosy jsou nízké.

Vláda využívá silné poptávky k rozšíření svého ekonomického stimulu financovaného z dluhu nad očekávané zotavení z epidemie. Vláda tvrdí, že země bude jednou z nejméně zadlužených v EU, přičemž opoziční strany, někteří centrální bankéři a Výbor pro monitorování rozpočtu požadují fiskální kontrolu.

Bezpečné místo

Český dluh je v příštím roce jedním z nejnižších v EU

Zdroj: Prognóza Evropské komise z jara 2021

“Existuje zcela odlišný rozdíl mezi diskusemi o domácím rozpočtu a názory země v zahraničí,” uvedl František Taborsky, stratég pražské společnosti Kourney Banga AS. „Češi jsou finančně velmi konzervativní zemí, ale také mezinárodními investory a Agent hodnocení Zdálo se, že to vůbec nezajímá. Ve srovnání s jinými zeměmi si naše veřejné finance vedou dobře. “

Spolehlivá místní poptávka a nově příchozí ze zahraničí, poháněné vyššími výnosovými prémiemi, učinily z dlouhodobých českých dluhopisů v tomto čtvrtletí nejlepší výsledky v EU. Rally pokračovala i poté, co to oznámilo ministerstvo financí Větší plán schodku pro příští rok však spouští další Varování Národní rady pro finance.

Podle středeční aukce dluhopisů 2031, 2032 a 2040 představuje vláda podle Taborského 72% celoročních požadavků na půjčky. Rovněž provádí takzvané spínací operace, které pomáhají splácet některé dluhy splatné v příštím roce.

„Ukazuje to, jak pohodlné je ministerstvo financí a kolik pohyblivé místnosti mají na konci roku,“ řekl Taborski.

READ  WorldSSP Autodrom Most, Česká republika - Závodní výsledky