Trump údajně čelí obžalobě téměř bez pomoci a je kontroverzní
ČTK

Aktualizováno Před 54 minutami

Okruh věřících se zmenšuje a čelí novému ústavnímu požadavku, který je téměř sám, naštvaný a izolovaný. Některá mezinárodní média tak ve čtvrtek vyhodnotila situaci odcházejícího prezidenta Donalda Trumpa, který se ve středu stal podruhé v historii Spojených států prvním terčem takzvaného obžaloby.

Podle Washington Post (WP) a The New York Times (The New York Times) se rozpadá také vztah mezi Trumpem a jeho právníkem Rudolfem Julianem.

A B. „S odvoláním na Trumpovy partnery„ když do konce jeho prezidentství zbývá méně než sedm dní, jeho úzký kruh se zmenšuje, kanceláře Bílého domu jsou vyprázdněny a prezident se hněvá na některé z těch, kteří zůstali. “ Pokračoval: „Je naštvaný, že jeho spojenci nebyli schopni silněji se bránit proti jeho podněcování k davu, který minulý týden zaútočil na budovu Kapitolu.“ Článek.

Trump se novinářům objevil jen od nepokojů minulé středy, jedinýkrát se vyjádřil ke svému druhému obžalobě. Někteří američtí novináři během týdne varovali, že se zdá, že Bílý dům nemá strategii na obranu proti obvinění z „podněcování ke vzpouře“, a že se jeho představitelé vůbec neúčastnili jednání Kongresu. Středeční hlasování, v němž Sněmovna reprezentantů schválila ústavní žalobu, sledoval Trump v televizi v Bílém domě.

„Poté, co se někteří z jeho strany vzdali, neměl Trump jinou možnost, než sledovat historii v televizi,“ uvedla agentura Associated Press. Dodal, že „blokování jeho účtu na Twitteru zbavilo Trumpa jeho nejmocnějších nástrojů k zavedení disciplíny mezi republikány a vytvořil dojem, že Trump je bezzubý. Jeho moc nad jeho politickou stranou nebyla bezpochyby poprvé.“

Po hlasování prezident představil video odsuzující jednání těch, které popsal jako „velmi soukromé“ během nepokojů v Kongresu. Trump řekl: „Zvětšit Ameriku znovu vždy znamená postavit se za vládu zákona.“ Associated Press napsal, že prohlášení bylo částečně motivováno obavami z možných právních důsledků „zapálení nepokojů“.

READ  Trump ztratil rozhodující hlas v Senátu a řada republikánů se postavila proti

Ve znamení hněvu a zmatku

Podle nové analýzy agentury Reuters, založené na rozhovorech s více než tuctem členů Trumpovy administrativy, jsou poslední dny v Bílém domě poznamenány hněvem a zmatkem. „Byl zasažen náhlým rozporem mezi Trumpem a jeho zástupcem a znechucení poradci odešli,“ uvádí se v článku. Zdroje agentury Reuters údajně popsaly zmenšující se okruh věrných poradců, kteří „mají co dělat, aby zkrotili stále více rozzlobeného, ​​rozzlobeného a izolovaného prezidenta“.

Údajně již není v souladu se svým právníkem Giulianim, který stejně jako Trump několik týdnů propaguje konspirační teorie o zmanipulování výsledků voleb. Podle zdrojů WP prezident nařídil poradcům, aby neodškodňovali bývalého starostu New Yorku za jeho úsilí zpochybňovat výsledky v klíčových státech bez jeho svolení. Jeden poradce řekl, že nebyl jmenován právě teďŽe pracovníci Bílého domu začali blokovat Giulianiho pokusy telefonicky kontaktovat Trumpa.

Do čtvrtkového konce Trumpova funkčního období zbývalo šest dní. Přestože odcházející prezident ještě musí poblahopřát svému nástupci k vítězství v podzimních volbách, probíhají přípravy na inauguraci Joe Bidena. Novináři, kteří ve čtvrtek pracují pro Bílý dům zmínilPřed sídlem prezidentů USA byl nedávno vyvěšen transparent „2021, Biden, Harris, Inauguration“.

Komunek: Trump selhal a nyní chce vybudovat mediální říši. Biden do České republiky nepůjde

Amerika čeká na nové sociální desetiletí, kolem roku 2040 bude bílý volič evropského původu poprvé v menšině. Trump vybuduje mediální říši. | Video: DVTV, Martin Vesilovsky

Written By
More from Arzu

Trump údajně čelí obžalobě téměř bez pomoci a je kontroverzní

ČTK Aktualizováno Před 54 minutami Okruh věřících se zmenšuje a čelí novému...
Read More

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *