Trump požaduje přepočítání v Gruzii

Podle původních výsledků porazil Biden Trumpa v Gruzii téměř o 14 000 hlasů, což je méně než půl procentního bodu, takže místní úřady nařídily audit, který zahrnoval manuální přepočty odevzdaných hlasů. Po kontrole Bidenův náskok klesl na zhruba 12 670 hlasů, ale u vítěze se nic nezměnilo. V pátek potvrdil gruzínský ministr zahraničí republikán Brad Ravensberger Bidenovo vítězství o 0,25 procentního bodu v Gruzii nad Trumpem.

Poté, co byl dokončen manuální přepočet hlasovacích lístků, měla však poražená kampaň možnost požádat o další přepočet, který již byl automatický. K podání této žádosti měl Trump čas do úterý 17:00 místního času (23:00 SEČ). V sobotu poslal jeho tým dopis ministrovi zahraničních věcí s požadavkem na obnovení nového účtu.

Chceme zajistit, aby se počítalo každé hlasování a aby byly dodržovány všechny gruzínské státní zákony a ústava USA. Trumpův tým řekl: „Prezident Trump a jeho kampaň nadále trvají na spravedlivém přepočtu hlasů v Gruzii, což by mělo zahrnovat srovnání podpisů a dalších záruk.“

Ministr zahraničí Ravensburger v sobotu večer požádal svého zástupce, aby formálně varoval volební obvody, aby se připravily na nová líčení. Tento proces bude pečlivě sledován. Musí tedy zajistit každému regionu, jak důležitá je transparentnost a přesnost tohoto procesu, “řekl Ravensburger svému poradci.

Podle amerických a dalších mediálních účtů získal Trump v prezidentských volbách v listopadu 232 hlasů, Biden získal 306 hlasů a pomohlo mu 16 voličů z Gruzie, kde demokrat naposledy zvítězil v roce 1992. Je naplánován na 14. prosince.

READ  Zájem lidí o hypotéku tlačil trh na rekordní čísla
Written By
More from Arzu

Ztratil tělo dívky, která byla nalezena v oboře Hvězda. Muž spáchal sebevraždu

Mluvčí policie Eva Krupatová uvedla: „V této fázi můžeme potvrdit, že jde...
Read More

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *