16 října, 2021

MIXXERMUSIC.com – nová hudební dimenze

Informace o České republice. Vyberte předměty, o kterých se chcete dozvědět více

Třída knedlíků učí, jak se připravují české hody

Kathy Kramer žije jižně od Lansdale více než 40 let a nikdy nejedla české knedlíky.

„Prostě jsme si toho všimli. Jsem Švédka a Němka, nikdy jsem ty knedlíky neměla, “řekla se smíchem.

Když v úterý 8. června 2021 uspořádal Klub českého dědictví bezplatnou demonstraci bramborových knedlíků v Maine Maine v Montgomery s více než 30 lidmi z této oblasti, Kramerovy ruce těsto hluboce promísily.

Obyvatel Montgomery Carol Kottasek poradil Kramerovi a dalším, jak udělat knedlíky tradičním způsobem – vlastními rukama. Účastníci by si měli přinést pouze velkou misku, plastové rukavice, na přání kuchyňskou utěrku a možnost českých lahůdek. Odměřenou mouku a bramborovou kaši (stejné díly) poskytl klub.

Přidala čtyři šálky bramborové kaše ke třem a půl šálkům mouky (a poté si objednala další) a řekla jim, aby míchali rukama.

„Těsto by nemělo být příliš měkké, ani příliš tvrdé,” řekl ve svých pokynech. „Formujte podle potřeby. Ponořte do vroucí vody a vařte asi 25 až 30 minut.”

Vzhledem k tomu, že akce byla bezplatná a přístupná veřejnosti, nezdálo se, že by klub a Kottachek vyráběli tašky správné velikosti. Obyvatelé Kotasek Golden Homes loupali 90 liber brambor, které pak vařili.

“Plánovali jsme kdekoli od pěti do třiceti,” řekl.

Slečna Czech Slovak MN Royalty také pomohla měřit a udržovat věci v tašce a také pomohla s akcí, kterou přidala.

Třídu bezplatného knedlíku umožnil dar české vlády Republikánské vlády ve výši více než 1 100 $ na Klub českého dědictví za projekty propagace a podpory tradičních českých kulturních a vzdělávacích aktivit.

Když na konci večera dojedla těsto, vzala Kramer misku s knedlíky …

Chcete-li se o tomto příběhu dozvědět více, vyzvedněte si 17. června 2021 tištěné vydání Montgomery Messenger nebo The New Brock Times.

READ  Vitek Vanecek uzavírá anketu Český hokejista roku