19 září, 2021

MIXXERMUSIC.com – nová hudební dimenze

Informace o České republice. Vyberte předměty, o kterých se chcete dozvědět více

Tři prodejci podávají finální nabídky na mnohamiliardový závod českých obrněných vozidel

VARŠAVA, Polsko – České ministerstvo obrany získalo tři ústupky ve výběrovém řízení na nákup 210 pěších vozidel (IFV) pro pozemní síly země.

„Všichni tři výrobci a potenciální dodavatelé … předložili své nabídky ministerstvu obrany do 1. září,“ uvedlo ministerstvo v prohlášení. „Úplnost ústupků a jejich obsah nyní podrobně vyhodnotí komise složená ze zástupců ministerstva obrany a české armády.“

Mezi potvrzené zájemce patří CV90 švédské výroby se systémy PAE se sídlem ve Velké Británii, evropská společnost General Dynamics European Land Systems Ascot a německá Rainmeal with Links.

Čtvrtý potenciální dodavatel, Puma, byl vyřazen ze soutěže v roce 2019 společným úsilím německých cross-mafií Weckmann a Rainmetal, a v důsledku toho nabídku včera nepředložil.

Praha je pravděpodobně největší obrannou transakcí v historii České republiky a jejím cílem je utratit 52 miliard Kč (2,4 miliardy USD) na nové IFV, které nahradí zastaralá vozidla BVP-2 armády.

Jedním z požadavků výběrového řízení je zajistit, aby byli potenciální dodavatelé alespoň ze 40 procent zapojeni do smlouvy IFV s ministerstvem obrany ČR. Podpořila partnerství mezi PAE Systems a českou státní bezpečnostní firmou VoPCZ, zatímco GDELS a RainMadel uzavřely partnerství s místním soukromým bezpečnostním podnikem Czechoslovak Group.

Představitelé ministerstva obrany ČR, říjen Uvedli, že dohoda nebude udělena před parlamentními volbami v zemi, které se budou konat ve dnech 8. – 9.

Jaroslav Adamovsky je polský zpravodaj pro bezpečnostní zprávy.

READ  45. ročník českého festivalu South Central Nebraska se připravuje