19 září, 2021

MIXXERMUSIC.com – nová hudební dimenze

Informace o České republice. Vyberte předměty, o kterých se chcete dozvědět více

Tokyo Olympic Review: Česká republika, Nigérie, Japonsko a Írán

Foto: Aris Machinis / Getty Images

Po skončení olympijské týmové hry zbývají čtyřem týmům prostor pro postup. Zde je recenze z České republiky, Nigérie, Japonska a Íránu v Tokiu.

Česká republika

Výsledek: Írán 84-78 proti vítězství, Francie 97-77 proti porážce, USA 119-84 proti porážce

Poté, co Česká republika během olympijských kvalifikací překvapivě porazila Kanadu a Řecko, nabrala Česká republika tah na Tokio a vyhrála úvodní zápas proti Íránu. Vítězná série týmu v následujících dvou zápasech však bude těžká pro vs. Končící Francií a Spojenými státy.

Dosáhnout Tokia se také pro klub zdálo jako běh na dlouhou trať, protože je porazilo Turecko a v kvalifikačním kole porazilo Uruguay o pouhý jeden bod. Ale odtud začala Česká republika klikat a hrát basketbal, aby se v následujících dvou hrách kvalifikovala na olympiádu. Sedmatřicetiletý Blake Shilp explodoval s 31 body a Tomáš Sodoranski porazil Kanadu v zápase přesilovky, poté ve finále srazil Řecko 25. Při pohledu zpět na jejich cestu na olympiádu by Česká republika měla být na sebe velmi hrdá.

Nigérie

Výsledky: Austrálie 84-67 proti ztrátě, Německo 99-92 proti ztrátě, Itálie 80-71 proti ztrátě

Mladý nigerijský klub Mike Browna byl na pokraji výhry 2: 1 v Tokiu. Stejně jako Česká republika přišla Nigérie s důvěrou v předolympijské olympijské hry. Klub doufal, že během exhibičních zápasů v Las Vegas porazí Spojené státy a Argentinu a získá medaili na olympiádě.

Bohužel pro Nigérii je zkušenost ve všech třech zápasech porazila, prohráli 0: 3, ale tým má světlou budoucnost. Nejlepším střelcem Nigérie byl brzy třiadvacetiletý Jordan Envora, který přišel ze svého nového ročníku v týmu Milwaukee Bucks Championship. Na letošní olympiádě měla Envora průměr 21 ppg a vzácná Achillova pata Miami Heats také hrála užitečný basketbal a v této sezóně byla nováčkem.

READ  Tři prodejci podávají finální nabídky na mnohamiliardový závod českých obrněných vozidel

Japonsko

Výsledky: Španělsko 88-77 proti ztrátě, Slovinsko 116-81 proti ztrátě, Argentina 97-77 proti ztrátě

Poté, co během výstavního zasedání přesvědčilo a porazilo Belgii a Francii, mělo Japonsko příležitost rozrušit několik klubů v Tokiu. Japonsko si však rychle uvědomilo, že olympiáda je jiné zvíře.

Hra Rui Hachimury (22,3 ppg) a Utaha Watanabeho (17,7 ppg) v Japonsku rozhodně vyniká, ale k vítězství bude vyžadovat úsilí celého týmu od každého a klub prostě nemá na jedné scéně dostatek talentu. Je to jako dohrát hry. Profesionální NBA Luca Tansik, Ricky Rubio a Fasundo Campazo šli s japonskými strážci, protože ochranka v pozadí se zjevně musela pohnout vpřed.

Írán

Výsledky: Česká republika 84-78 proti ztrátě, USA 120-66 proti ztrátě, Francie 79-62 proti ztrátě

Írán zahájil olympijské hry proti České republice v těžkém zápase, ale prohrál o šest bodů, protože oba týmy věděly, že je to jejich jediná šance vyhrát zápas v Tokiu. Odtamtud se Írán těžce potýkal na obou stranách míče, přičemž USA a Francie v posledních dvou zápasech skupiny dvakrát skórovaly pod 70 bodů, což při obou ztrátách znamenalo celkem 199 bodů za obranu.

Jedné věci se jim podařilo dosáhnout na současné slavné kariéře bývalého hráče NBA Hamada Hattadiho, a to navzdory neporaženému rekordu íránského národního týmu na olympijských hrách. Hattadi je 4x MVP FIBA ​​Asia Cup, který hrál za Memphis Grizzlies a Phoenix Suns. V 36 letech Hattadi během olympijských her v Tokiu dával průměrně 15,7 PPG / 9,7 RPG / 3,3 APG a dokázal, že v tanku je stále hodně sportu.