To je levnější. Zobrazena NVIDIA GeForce

Ještě před Vánoci se NVIDIA rozhodla rozšířit rodinu karet GeForce RTX 30 o nový model, který ještě více potěší peněženky hráčů – grafika GeForce RTX 3060 Ti bude nejlevnější.

Nová grafika s jádrem GeForce RTX 3060 Ti doplní trojúhelníkový vzhled herních karet, které se v posledních měsících objevily na pultech obchodů. Ale byl o ně tak velký zájem, že se téměř okamžitě vyprodaly. Lze předpokládat, že by to nebylo jinak kvůli extrémně atraktivní ceně, dokonce ani s horkými novinkami. Prodej bude podle výrobce zahájen v úterý 2. prosince, částky začínají na 11 499 Kč.

Kromě Founders Edition budou na trhu samozřejmě také upravené modely od jednotlivých výrobců, které nabídnou mírně vyšší cenu – například kvůli tiššímu chlazení nebo přetaktování procesoru. Již je jasné, že novou kartu představí společnosti ASUS, Colorful, EVGA, Gainward, Galaxy, Gigabyte, Innovision 3D, MSI, Palit, PNY a Zotac.

GeForce RTX 3060 Ti

GeForce RTX 3060 Ti

Litujeme, popis obrázku chybí.

GeForce RTX 3060 Ti

GeForce RTX 3060 Ti by měla být výkonnější než nejnovější generace GeForce RTX 2080 SUPER, která byla představena v loňském roce za mnohem vyšší doporučenou cenu – zejména 20999 Kč. Nový výkon je navržen tak, aby hrál na 1080p a 1440p, ale samozřejmě si budeme muset počkat na skutečné testy.

Přitažlivostí nově představené novinky je také podpora ray tracingu – NVIDIA potvrzuje, že v řadě nových her je věrnější grafika největším lákadlem. „Vstupujeme do vánoční éry s efekty sledování paprsků ve hrách jako Cyberpunk 2077, Call of Duty: Black Ops Cold War, Watch Dogs: Legion a další,“ řekl Matt Wuebbling, viceprezident globálního marketingu GeForce společnosti NVIDIA.

RTX 3060 Ti také podporuje řadu technologií GeForce, podobně jako dražší modely. Patří mezi ně NVIDIA DLSS (NVIDIA Deep Learning Super Sampling), využívající umělou inteligenci ke zvýšení výkonu a zlepšení kvality obrazu, a NVIDIA Reflex a NVIDIA Broadcast.

READ  Online: PES of Four, zvěsti o olympijských hrách zrušeny

GeForce RTX 3060 Ti

Litujeme, popis obrázku chybí.

Testy výkonu od NVIDIA

Litujeme, popis obrázku chybí.

GeForce RTX 3060 Ti

Co mohou špičkové modely dělat?

Přinejmenším rychle si pamatujme, že grafika Ampere přináší největší generační skok v celé historii grafiky výrobce. GeForce RTX 2080 Ti je zatím nejvýkonnější herní grafikou. Nová GeForce RTX 3080, která je dvakrát výkonnější než RTX 2080, by však měla přinést výrazně vyšší výkon. GeForce RTX 3080 je dostačující pro bezproblémové hraní 4K při 60 fps.

RTX 3090 je samozřejmě výkonově výrazně lepší a tomu odpovídá i jeho cenovka. Na druhou stranu mluvíme o kartě, která by vám měla dát do kapsy i ty nejsilnější Titans RTX, jejichž cena je vyšší. Regenerace je až o 50% výkonnější. Potenciální účastníci však musí počítat s obrovským procentem karty, zejména ve srovnání s RTX 3080. Karta však poskytne dostatečný výkon, aby mohla hrát na 8K rychlostí 60 snímků za sekundu.

Nejlepší poměr cena / výkon nabízí grafická karta GeForce RTX 3070. Tento model je také silnější než GeForce GTX 1080 Ti a zároveň tento model postačuje k přehrávání v rozlišení 4K, vhodnější je však rozlišení 1440p, jak ukazuje První testy.

Grafika GeForce RTX 30

Litujeme, popis obrázku chybí.

GeForce RTX 3080

Litujeme, popis obrázku chybí.

GeForce RTX 3090

Litujeme, popis obrázku chybí.

GeForce RTX 3070

Written By
More from Arzu

Wüstová a Kramer budou sledovat pouze mistrovství Evropy v Heerenveenu a nekvalifikovali se

Sven Kramer. Výraz nizozemského rychlobruslaře hovoří o intenzivní bolesti, kterou brzy vystřídá...
Read More

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *