19 září, 2021

MIXXERMUSIC.com – nová hudební dimenze

Informace o České republice. Vyberte předměty, o kterých se chcete dozvědět více

Tchaj -wan má k dispozici 30 000 dávek Moderny darovaných Českou republikou

Tchaj -pej 29. srpna (CNA) Tchaj -wan obdržel v neděli 30 000 dávek moderní vakcíny podané Českou republikou, letadlo z Istanbulu přistálo na tchajwanském mezinárodním letišti Tchaj -wan v 17:49.

Dar česká vláda oznámila 26. července v rámci oteplování vztahů mezi Prahou a Tchaj -pejem.

Ministr zdravotnictví a sociálních věcí Chen Shi-chung (neděle) on) v neděli uvedl, že zásilka byla odeslána prostřednictvím Turecka z iniciativy českého ministerstva zdravotnictví a tamního zastupitelského úřadu.

Po příletu na Tchaj -wan byly vakcíny vyloženy a převezeny ke kontrole do logistického centra chladírenského skladu na tchajwanském letišti, řekl Sen.

Sen uvedl, že štědrý dar z České republiky by Tchaj-wanu velmi pomohl při kontrole viru, protože vakcín proti Govt-19 je na celém světě nedostatek.

Mezitím hlavní tchajwanský mrakodrap Taipei 101 bude děkovat a chválit Českou republiku, „demokratické spojence“, „starejte se jeden o druhého“ a „TWN🤝CZE“, podle prohlášení vydaného Taipei 101 v 6: 30–10: 00 hod.

K dnešnímu dni obdržel Tchaj-wan více než 10,67 milionu vakcín Kovit-19 ze zámoří, z čehož asi 5,9 milionu darovaly Spojené státy, Japonsko a Litva, protože tchajwanská vláda měla problémy s dodáním vakcín.

Podle údajů CECC do dnešního dne dostalo první zaměstnání 42,55 procenta z 23,5 milionu lidí na Tchaj -wanu a pouze 3,71 procenta bylo plně očkováno.

(Chen Xia-ling, Chiang Pei-chun, Liang Pei-ci a Evelyn Kao)

Endetem / LS

READ  Greilly pronikne do Serické republiky