19 září, 2021

MIXXERMUSIC.com – nová hudební dimenze

Informace o České republice. Vyberte předměty, o kterých se chcete dozvědět více

Tato hra dominuje ceremoniálu „Vzájemné inspirace“ české ambasády v roce 2021

Česká gymnastka Vera Aslavsky na Letních olympijských hrách v Mexico City 1968. (Foto s laskavým svolením české ambasády)

Na pozadí pozdních letních olympijských her Tokio 2020 nebylo překvapením, že si česká ambasáda vybrala tento sport jako své 12. výroční téma. Obřad vzájemné inspirace.

Letošní edicí je česká gymnastka a patriotka Vera Aslavsky, sedminásobná zlatá olympijská medailistka, čtyřnásobná mistryně světa a 11násobná mistryně Evropy. V roce 1968 byl Aslavsky zvolen nejlepším sportovcem světa a druhou nejslavnější ženou planety po Jackie Kennedyové. (Dřívější festivaly byly kromě jiných slavných Čechů věnovány tenisové hvězdě Martině Navredilové, prozaikovi Franzi Kafkovi, skladateli Antononu Duokovi a filmaři Miloši Foremanovi.)

Tradiční noc českého ledního hokeje se koná 14. září.

Slavský, který zemřel v roce 2016, byl předsedou Českého olympijského výboru a členem Mezinárodního olympijského výboru a poradcem prezidenta Weklova Howella.

„Jelikož všichni chceme pokračovat i po vypuknutí epidemie Govt-19, doufáme, že se naše ambasáda vrátí do normálu prostřednictvím svého veřejného programování,“ uvedl velvyslanec Hynek Komonek v online uvítací zprávě. „Festival se již 12. rokem zaměří na vzájemnou inspiraci mezi českou a americkou kulturou a propagaci odkazu ženy, na který můžeme všichni udělat dojem, propagaci dobrého zdraví a kondice pro všechny.“

Česká ambasáda Bike Challenge 2021

Festival začíná 2. září 10 akcemi: Promítání Věra68Dokument režisérky Olgy Somaro popisující slávu Slavského a její prostý odpor vůči Sovětskému svazu během letních olympijských her 1968 v Mexico City.

O týden později, 9. září, vedlo české velvyslanectví online rozhovor se spisovatelem a právníkem Gerhardem Papnikem „Právo a sport: Harvardova první česká absolventská kariéra Odyssey.“ Pubnick, který se stal krasobruslařským rozhodčím v nejlepších mezinárodních soutěžích, mimo jiné pojednává o své roli ve skandálu Tonia Harding / Nancy Kerrigan v roce 1994.

Další v kalendáři Tradiční noc českého ledního hokejeKoná se na českém velvyslanectví 14. září a oslavuje rozhodující okamžik moderní české historie: vítězství země na turnaji zimních olympijských her v ledním hokeji 1998.

READ  Nová data potvrzují nedostatek dětských lékařů v České republice - Brněnský deník
Osobní trenér, trenér a fitness specialista Tomáš Trunga.

O čtyři dny později, 18. září, bude ambasáda jeho hostem Olympijská vesniceÚčastníci se mohou zúčastnit fotbalových šipek, basketbalových přestřelek, podvodných bitev, měsíčních skoků a dalších. Na programu bude také živá hudba, pivní zahrádka, jídlo a aktivity pro děti.

23. září budou tři odborníci diskutovat “Právo jako nástroj sportovní diplomacie.””Webb jako součást série Ambasády Sports Dip pořádané Johnem Voscou, kulturním odkazem velvyslanectví. Trojici zastupuje právnička Marjolin Veerat, která se specializuje na sportovní a antidopingovou problematiku, a Matthew D., přední právník v oblasti hájení práv sportovců. Kaiser; A John Exner, právník Českého olympijského výboru.

V návaznosti na tradici, která začala v loňském roce, The Česká ambasáda Bike Challenge 2021 Společnost byla založena v roce 1918 a má 19,18 km dlouhou trať na památku české nezávislosti. Trasa začíná u kanálu Chesapeake & Ohio Canal Dovepath v Georgetownu pod hlavním mostem a končí na Mile Marker 13 ve Great Falls ve Virginii.

Daniela Nachachelova, autorka „Hlasů žen ve veslování“.

Podobně a Cvičení výzva Naplánováno na 13. října. Teprve poté se z hlavní haly české ambasády stane školící středisko s předním místním osobním trenérem, trenérem a fitness expertem Tomášem Trungou. Začátečníci a fitness nadšenci jsou vítáni, aby se připojili k Výkonné práci dne (WOD) a dozvěděli se o pozitivním dopadu změny chování a mentálního zaměření na své osobní cíle v oblasti fitness.

Festival končí třemi závěrečnými akcemi: České mýty a kouzelná stvoření 21. října, právě včas na Halloween, bude zahrnovat „děsivou procházku“ dětí; A Český vánoční trh Listopad. 6 obsahuje nádhernou ruční práci, slavný český křišťál a sklo, elegantní šperky a hračky; Nakonec knižní rozhovor s českou roverkou Danielou Nachachelovou 13. listopadu „Ženské hlasy v řadě.“

Kliknutím sem získáte další informace o ceremoniálu vzájemné inspirace 2021 Tady.