19 září, 2021

MIXXERMUSIC.com – nová hudební dimenze

Informace o České republice. Vyberte předměty, o kterých se chcete dozvědět více

Svatí agenti obviňují CIA z atentátu na lorda Mountbattena

Odhalení: Spiknutí českých agentů „Black Obs“ obviňující CIA z atentátu na lorda Mountbattena a zničit během studené války zvláštní vztah Spojeného království s USA

I v ponurém a hořkém světě inteligence studené války je to špatná – ne-li nemožná – zápletka.

Komunističtí agenti vymýšleli falešnou propagandistickou kampaň využívající hrozby zavražděním poslanců ve snaze obvinit CIA z atentátu na hraběte Mountbattena.

S názvem operace Mount, kdy byla Margaret Thatcherová předsedkyní vlády, se IRA zaměřila na zničení zvláštních vztahů Británie se Spojenými státy tím, že se zmínila spíše o amerických aktivistech než o teroristech, a v roce 1979 vyhodila do vzduchu svého milovaného strýce prince Charlese na své rybářské lodi v Irsku.

V chaotickém spiknutí byli komunističtí špióni zapojeni do „vyhrožování a urážení“ dopisů a zpráv, v nichž prohlašovali, že jim hrozí „pokračující fyzická přítomnost“, a vydávali se za agenty CIA, kteří bombardovali Enocha Powella a bývalého ministra vnitra Merlina Reese.

Spiknutí „Kofkesk“ je součástí širší operace českých agentů – kteří sloužili jako mluvčí sovětské KGB – k zastavení Spojených států v používání více jaderných zbraní v Evropě.

Komunističtí agenti vymýšleli falešnou propagandistickou kampaň využívající hrozby zavražděním poslanců ve snaze obvinit CIA z atentátu na hraběte Mountbattena.

Děj se objevuje v utajovaných souborech archivů České bezpečnostní služby z ledna 1984 a zní „Nejlepší tajemství!“

Agenti zahájili spiknutí poté, co noviny Guardian informovaly, že pan Powell zkreslil, že CIA mohla mít na Mountbattenově vraždě podíl.

Reese, bývalý generální tajemník Severního Irska, ve zprávě uvedl, že CIA má vazby na obě části Irska.

V souvislosti s tímto článkem plánovalo české špionážní velitelství poslat do parlamentu několik „zvláštních dopisů“, přičemž zdůraznilo zprávu Guardianu spekulující o účasti USA na smrti lorda Mountbattena, blízkého spolupracovníka královské rodiny a protivníka NATO. Klíčová strategie “.

Spis uváděl: „e. Powell a kol. Reese bude v dopisech varován, že pokud nepopírá informace a nepřestane přinášet téma, mohou očekávat hrozné osobní důsledky, protože zájmy NATO jsou důležitější než politika, akce bývalých členů britského parlamentu a jejich pokračování fyzická přítomnost.

„Obsah dopisů by měl být urážlivý a výhružný a měl by provokovat veřejná prohlášení obou poslanců,“ uvádí se ve spisu. Pokračovalo: „Při přípravě dopisů by měly být použity výstřižky z novinových článků a další metody používané CIA, které jsou nám známy v ústředí.“

Jakmile budou písemné, měly být z Bruselu, Washingtonu a Londýna zasílány dopisy po dobu více než osmi týdnů ohledně konsolidovaného plánu zachování „dlouhodobého pocitu zastrašování“ poslanců. Naznačovalo to, že dopisy budou postupně hrozivější.

Operace Mount byla součástí širšího spiknutí zvaného operace Seppi, popsaného jako „boj proti vysílání raket do Evropy“.

„Tento krok by měl zpochybnit takzvaný zvláštní vztah mezi Británií a Spojenými státy a mohl by vést k intervencím v parlamentu.“

Profesor Anthony Glees, odborník na zpravodajství a bezpečnost na Buckinghamské univerzitě, uvedl, že není překvapující, že Putin v Rusku nezakládal protisvazovací agentury, které by zasahovaly do domácí politiky a způsobovaly tak provinění.

„Stacey [East German spies] Dále během studené války IRA pálila ze zbraní. Je to velmi sofistikované a sofistikované a Kofkesk ve svých rozměrech. Munice místo zbraní a střel jsou falešné nápady a falešné zprávy. ”

Reklamní