16 října, 2021

MIXXERMUSIC.com – nová hudební dimenze

Informace o České republice. Vyberte předměty, o kterých se chcete dozvědět více

Startup české online distribuce potravin Rohlik získává 100 milionů eur

19. března 2020 Žena vyzvedne své potraviny v supermarketu v Praze v České republice. REUTERS / David W Cerny // Fotografie souboru

BERLÍN 1. července (Reuters) – Startér českého online obchodu s potravinami Rohlik ve čtvrtek vyzvedl od investorů 100 milionů eur (118 milionů dolarů) a uvedl, že je nejnovějším hráčem, který přidal palebnou sílu do rozžhaveného průmyslu pro jeho snahu o růst.

Kolo, vedené společností Index Ventures, přichází tři měsíce poté, co Rohlik získal od investorů 190 milionů eur (226 milionů dolarů) na expanzi v Německu ze stávajících trhů v České republice, Maďarsku a Rakousku.

„Nyní jsme považováni za evropskou společnost, kterou lze rychle rozšířit,“ řekl zakladatel Thomas Graber.

„Nově zajištěné fondy nám umožňují zrychlit rychleji, než se dříve myslelo, například celkové tempo inovací, včetně nových vstupů na trh, automatizace dokončovacího centra a získávání lepších dovedností.“

Společnost Rohlik, která byla založena v roce 2014, zaznamenala v loňském roce tržby ve výši více než 300 milionů eur a má 750 000 zákazníků. Mezi další nedávno spuštěné online distribuce potravin patří Kedir v Turecku a Blink v Německu. Přečtěte si více (1 $ = 0,8410 EUR)

(Tento příběh upravuje název a čísla v prvním odstavci z dolarů na eura)

Zpráva Douglase Buswina; Střih Barbara Lewis

Naše standardy: Principy nadace Thomson Reuters.

READ  Vietnamská komunita v České republice podporuje boj COVID-19 doma | Společenství