19 září, 2021

MIXXERMUSIC.com – nová hudební dimenze

Informace o České republice. Vyberte předměty, o kterých se chcete dozvědět více

Srbsko poskytlo České republice 100 000 dávek vakcíny

Předsedkyně vlády Srbska Ana Brnabič dnes vzala na bělehradské letiště letadlo se 100 620 dávkami vakcíny Pfizer Bioentech do České republiky.

Velvyslanec Gucca oslovil média na letišti Nikoly Tesly.

„Srbsko bylo vždy naším spojencem, vždy nám bylo blízké, ve chvílích, kdy jsme byli nemocní, dnes opět existují důkazy o tom, že jsme bratrský lid. To je to, co cítí občané České republiky, občané Srbska. Tento dar je skvělý, vynikající dárek, “řekl Kuchta.

Řekl, že v České republice není dostatek vakcín, které by měly potenciál, ale vakcíny neexistují.

„Mnoho lidí chce být očkováno před letními prázdninami a přichází v době, kdy se každý chce cítit v bezpečí a vést normální život,“ uvedl velvyslanec Kuchta.

“Nemyslím si, že na toto velkorysé gesto a toto přátelství nikdy nezapomeneme,” řekl.

Velvyslanec uvedl, že doufá, že Srbsko a Česká republika budou pokračovat v přátelské spolupráci, a poukázal na dobré osobní vazby mezi prezidenty Srbska a České republiky.

„Po dobré návštěvě prezidenta Vusiče v České republice v dubnu letošního roku plníme dnes svůj slib a do České republiky zasíláme pomoc 100 620 vakcínami Pentizer bioentech,“ upozornil předseda vlády Brannikov.

„Přejeme jim rychlou porážku viru corona, abychom mohli všichni mít normální život, ekonomiku, vzájemné návštěvy a cestovat společně po Evropě,“ řekl srbský premiér. Poukázal na to, že v lidském smyslu je nejdůležitější to, když pomáháte svým přátelům a spolupracovníkům.

Na otázku médií ohledně očkování v Srbsku předseda vlády uvedl, že dosud bylo očkováno 2 533 844 občanů, přesněji 47 procent z celkové dospělé populace. „2,055,471 neboli 38 procent z celkové populace dostalo dvě dávky vakcíny,“ řekl Brannick.

Dodal, že podle zkušeností Izraele bude muset být 56% civilistů očkováno, aby se opatření ulehčila. „Chci, aby tak učinili všichni, kdo mohou být očkováni. Naším cílem je nechat očkovat nejméně 50 procent lidí první dávkou do 21. června,“ uvedla Ana Brnabic.

READ  Česká republika se neobejde bez Ruska, zatímco Moskva nepotřebuje Prahu - zákonodárce - svět

Ranní reklama v Praze.