19 září, 2021

MIXXERMUSIC.com – nová hudební dimenze

Informace o České republice. Vyberte předměty, o kterých se chcete dozvědět více

Springboard představil světovému trhu českých a slovenských filmů

Otevření noční premiéry s laskavým svolením v karlovarském Interu. Filmový festival míří na letošní speciální promítací film “Zadobek”, napínavou hru Davida Ontrichka popisující pozoruhodný život čtyřnásobného zlatého olympijského běžce Emila Zadobka. Tato volba je vhodná pro místní filmaře po maratónském roce výzev, protože jsou soustředěnější a prosperující čeští sportovci, kteří nyní překračují cílovou čáru se 14 zaměstnáními a nabízejí bohatý vzorek nápadů a poznatků.

Každé vydání KVIFF nenabízí různé typy české a slovenské tvorby, ale letošní rok je jiný, a to kvůli snížení mezinárodních ústupků způsobených výzvami pořádání festivalu během epidemií. Jak poznamenává dokumentaristka Erica Hinikova, nabízí pro místní filmaře vzácné okno. “Každou minutu,” vychovává slovenský pár svého syna v souladu s požadavky rozvojového přístupu Kameveda, čímž se historie stala jedním z prvních hraných filmů v rámci závodu KVIFF Major Crystal Globe. “Jsem velmi ráda, že hlavní soutěž v Karlových Varech je nyní přístupná také dokumentárním filmům,” říká Hinikova. “Je to skvělá příležitost předvést naše filmy na festivalu A -Level – mnoho profesionálů ze zahraničí je může vidět. Díky tomu mají naše dokumenty nejlepší pozici na trhu – pokud jsou samozřejmě dobré!”

Hlavní rival Miro Remo, další dokumentarista, který režíroval „Na plný plyn“, spletitou historii více než 50 bývalých horníků na východní Moravě, kteří vždy snili o řízení závodních vozů. Pokaždé, když jsem byl na KVIFF [this is his third competition] Cítil jsem, že je to skvělá příležitost podělit se o svůj film s velkým publikem, “říká Remo. „To je pro mě důležité.“ I v roce bez epidemií je Broad Reach pro mnoho místních filmařů vzácností, dodává. „KVIFF má dobrou pověst – nejlepší příležitost odejít do zahraničí s vaší nejnovější prací.“

READ  Francie zvítězila po vítězství nad Spojenými státy, když porazila pohlaví 97-77

Tento mezinárodní výraz pomáhá filmaři dosáhnout příběhu své sociální třídy. „Cítím, že naši společnost silně rozděluje nerovnost příležitostí. Žijeme ve světě zoufalství a budoucnost se nezdá být lepší. Otázkou je, jak můžeme zlepšit náš svět? ”

První třetí český film v oficiálním výběrovém závodě, „Ptačí atlas“ Olma Omarzu, „Zimní mouchy“ navazuje na úspěch slovinského režiséra se sídlem v Brocku na KVIFF v roce 2018. Jeho nový příběh pojednává o finančním kolapsu stárnoucího majitele technologické společnosti (Miroslav Donut), přičemž vyvažuje důstojnost jeho postav proti potřebě občas „ztratit tvář v očích ostatních“. Říká, že předchozí Omarzuova režijní cena „vydláždila cestu mnoha světovým festivalům“.

Pohár KVIFF pomohl upoutat pozornost i na „zimní mouchy“ domů, když vyhrál šest českých lvových jader, než byl nominován na Oscara v České republice. “Pro mě jsou všechna tato ocenění konečným kotvou v zemi, kde jsem se nenarodil,” říká Omar. „Česká republika a Praha se staly mým novým domovem a důležitým místem v mé filmové tvorbě.“

Omerzu s potěšením vidí hlavní soutěž KVIFF „obohacenou o dokumenty, které vždy představují progresivní směr kinematografie v České republice“.

V hlavním závodě je české / slovenské / francouzské rodinné drama Vaklava Kadringy „Záchrana mrtvých“, zatímco místní a česko-mezinárodní koprodukce létají svými barvami na speciální projekci a na východ od západního regionu. Soutěž