Soud schválil žádost Romana Berbera o propuštění z vazby

Městský soud v Praze povolil propuštění Romana Berbera, bývalého viceprezidenta Českého fotbalového svazu, z vazby. Po stížnosti úřadu generálního prokurátora však úředník obviněný z korupce zůstane za mřížemi až do 16. ledna.

Totéž platí pro posledního z 20 obžalovaných v případě údajného ovlivňování výsledků druhého a třetího zápasu fotbalové ligy, bývalého sportovního ředitele Vyšehradu Romana Rogoze. Byly o tom informovány servery iSport.cz a SeznamZprávy.cz.

Berbera a Rogoz byli zatčeni 16. října, aby nemohli ovlivnit svědky. Vzhledem k tomu, že státní zastupitelství nepožádalo o prodloužení tříměsíční lhůty, budou od 16. ledna plně vyšetřeni. Do té doby státní zastupitelství stále plánuje vyslechnout mnoho důležitých svědků.

Případ údajného účinku zápasu zahájili rozhodčí v polovině října policejním zásahem na několika místech v zemi, včetně ředitelství FACR v Praze. Forenzní vědci tvrdí, že všechno řídí organizovaná zločinecká skupina. Podle médií to byl hlavně zápas Vyšehradu, který v sezóně 2018/19 postoupil ze třetí ligy do druhé. Zápasy měly být také ovlivňovány za účelem sázení.

Podle vyšetřovatelů z Národního centra pro boj proti organizovanému zločinu (NCOZ) Berber a skupina lidí kolem něj zpronevěřili 850 000 korun z plzeňského oblastního fotbalového svazu.

Šedesátšestiletý Berber rezignoval na funkci viceprezidenta, výkonného výboru a prezidenta Plzeňského krajského fotbalového svazu a později rezignoval na představenstvo marketingové společnosti fotbalového svazu STES. Rogoz byl opět vyloučen z funkce sportovního ředitele na Vyšehradě. Dagmar Damková, partnerka Berbera, také opustila své místo v českém fotbalu a na vlastní žádost skončila také ve výboru rozhodčích UEFA.

READ  V německém Trevíru řidič srazil lidi na pěší zóně a mezi čtyřmi mrtvými byla mladá dívka
Written By
More from Arzu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *