Sněmovna reprezentantů souhlasila s prodloužením výjimečného stavu do 12. prosince

Návrh KSČM tak uspěl, což podpořili i koaliční poslanci z hnutí ANO a ČSSD. Zvedl ruku, aby naznačil Zúčastnilo se 54 ze 103 členů.

Zjistěte, jak bude člověk hlasovat Tady.

“Občané budou mít plnou neděli, aby přešli na normální život, a od pondělí mohou začít normální život. Pokud vláda uzná potřebu dalšího prodloužení výjimečného stavu, můžeme o něm znovu rozhodnout,” uvedl ke svému návrhu komunistický poslanec Zdeněk Onderčik.

Opozice nesouhlasila s prodloužením výjimečného stavu o měsíc, jak navrhuje vláda. Požadovala například trvalé zrušení nebo prodloužení pouze na týden nebo čtrnáct dní.

Na plenárním zasedání opozice vytýkala zástupcům vlády mimo jiné to, že dosud nedovolila její otevření maloobchodníkům. Kritizovala také nové opatření, které omezuje počet lidí v obchodech.

“Nemohu si koupit knihu ve svém oblíbeném malém knihkupectví, ale můžu si ji koupit v hypermarketu,” naříkal například občanský demokratický člen Zbenik Stangura. Dodal, že je to jen jedno z několika opatření, kterým občané sami nerozumí, uvedl.

Bez souhlasu sněmovny nouzový stav končí v pátek 20. listopadu. Podléhá však omezením omezujícím šíření nákazy, jak stanoví nový systém kontroly epidemie Ministerstva zdravotnictví (PES).

Sněmovna reprezentantů prodloužení schválila na konci října. Stejně jako nyní kabinet požádal o dalších 30 dní, zatímco poslanci následně podle návrhu opozice schválili 17 dní. Nouzový stav v České republice obecně platí od 5. října.

READ  Trump ztratil rozhodující hlas v Senátu a řada republikánů se postavila proti
Written By
More from Arzu

Online: V České republice bylo nakaženo více než pět tisíc lidí

11:22 – Zapnuto Slovensko Bylo zaznamenáno 2 043 nových případů SARS-CoV-2 a...
Read More

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *