Sněmovna reprezentantů schválila ústavní žalobu proti Trumpovi

Ústavní soud vyvrcholil týdenním incidentem ve Washingtonu, DC, kdy Trumpovi příznivci zaútočili na Kapitol. Během nepokojů bylo zabito pět lidí, čtyři z útočícího davu a policista.

Demokraté uvedli, že Trump nepřímo způsobil útoky svou rétorikou a vytrvalým popíráním výsledků prezidentských voleb v listopadu, kdy Joe Biden získal více než 7 milionů hlasů.

Prezident Trump vážně ohrožoval bezpečnost Spojených států, jejich institucí a vlády. Ohrožoval integritu demokratického systému, zasáhl do mírového předání moci a ohrozil vládu. “ Text ústavního případuV pondělí předložili demokraté.

Proces bude nyní přenesen do Senátu. Aby mohl být prezident stíhán ústavně, musí za něj hlasovat nejméně dvě třetiny přítomných senátorů. Senát je v současné době pod umírněnou republikánskou vládou, ale Trumpa mnozí opouštějí.

Mitch McConnell, nejvyšší kongresman strany, řekl New York Times, že podání ústavního soudu pomůže republikánům zbavit se Trumpa co nejdříve. Na otázku, zda by oblek podpořil, však neodpověděl.

Mírná republikánská dominance v Senátu již nemusí být účinná, protože otázka obžaloby je řešena v horní komoře parlamentu. Gruzie musí schválit výsledek doplňovacích voleb do 20. ledna, a tím posvětit vítězství demokratů Johna Usoffa a Raphaela Warnocka. Tím se poměr sníží na 50 až 50.

V takovém případě by se proti Trumpovi muselo postavit nejméně 17 republikánů se všemi přítomnými senátory.

READ  Vláda se otevíráním škol zatím nebude zabývat
Written By
More from Arzu

Írán jadernou dohodu oficiálně zrušil. Uran se obohacuje výrazně nad přípustnou hranici

Před několika dny oznámil Teherán Mezinárodní agentuře pro atomovou energii svůj záměr...
Read More

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *