Slavný fotbalový trenér Ollier zemřel

Archiv

Podle francouzských médií Houllier zemřel krátce poté, co podstoupil operaci srdce v Paříži. Rodák z Thérouanne dlouhodobě trpěl kardiovaskulárními problémy, například v roce 2001 byl kvůli jeho srdci převezen do nemocnice během první poločasu zápasu Liverpool – Leeds.

Naposledy populární trenér působil ve službách anglické Aston Villa, opustil klub v roce 2011 kvůli problémům se srdcem.

Na klubové scéně dosáhl řady úspěchů. Vyhrál evropský pohár s Liverpoolem v sezóně 2000/2001. Oslavte dva mistrovské tituly s francouzským Olympique de Lyon. Pracoval s francouzským národním týmem jako asistent a později jako hlavní trenér. Na mistrovství světa 1998 byl asistentem Amy Jacquetové a společně dovedli tým k vítězství. Houllier získal čestnou legii za zásluhy o francouzský fotbal.

Smrt slavného trenéra ovlivnila řadu fotbalových velikánů. Například střelec Michael Owen již odpověděl na sociálních sítích. „Když jsem slyšel o smrti svého bývalého trenéra Gerarda Ulliera, moje srdce bylo šokované. Byl jsem rozbitý. Byl to skvělý manažer a skutečný muž,“ řekl Owen.

Jimmy Carragher, další hráč, který uspěl pod Holly, neskrývá svůj extrémní smutek. „Zpráva o smrti Gerarda Houlliera mě rozbila,” napsal Carragher. „V listopadu jsme byli stále v kontaktu. Miloval jsem toho muže a změnilo mě to jako člověka i hráče. Vyhrál celý Liverpool, s nímž získal tituly. RIP Boss.”

READ  Zeptali jsme se 10 lékařů, zda mohou být očkováni proti koronaviru. Jasné vidění převažuje
Written By
More from Arzu

Pohled: chceme vyhrát a postoupit mezi elitu a čelit nejlepším

Kromě vítězství ve federálním derby se národní tým musí spoléhat na vedení...
Read More

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *