16 října, 2021

MIXXERMUSIC.com – nová hudební dimenze

Informace o České republice. Vyberte předměty, o kterých se chcete dozvědět více

S. Korea urychluje úsilí o využití projektu české jaderné elektrárny

SOUL 19. června (Yonhap) – Jihokorejské ministerstvo průmyslu v sobotu uvedlo, že se nevzdá žádného pokusu vyhrát projekt jaderné elektrárny z České republiky, protože evropská země je připravena učinit z asijské ekonomiky číslo 4 potenciál partner.

Po návštěvě evropské země se ministr průmyslu Moon Chung-wook v pátek (českého času) setkal s českým premiérem Andrzejem Babisem, aby jednali o bilaterální spolupráci v jaderném sektoru.

Během jednání Bobbis poukázal na to, že by neměly existovat žádné překážky pro jihokorejské společnosti účastnící se aukce ve srovnání s těmi z Číny nebo Ruska, které čelí obavám z bezpečnostních rizik ze strany opozičních stran v České republice, uvedlo ministerstvo obchodu. Průmysl a energetika.

Česká republika plánuje vybudovat další reaktor v jižní části Djokovic. Očekává se, že oficiální loterijní proces začne v roce 2022, přičemž stavba má začít v roce 2029.

Projekt podle ministerstva získal zhruba 8 bilionů dolarů (7 miliard dolarů). V současné době se na tento projekt zaměřují také Spojené státy a Francie.

Moon vyzval Bobbyho, aby šel do Jižní Koreje na prohlídku jaderných reaktorů v zemi.

4. asijská ekonomika dosud vyrobila 27 jaderných reaktorů, včetně Spojených arabských emirátů. Sedm dalších je ve výstavbě.

V roce 2009 získala jihokorejská federace kontrakt na stavbu čtyř jaderných reaktorů v Barakě, 270 kilometrů západně od Abú Dhabí. První reaktor zahájil svůj komerční provoz v dubnu.

Jelikož místní závislost na jaderných elektrárnách pomalu klesá, vyvíjí Jižní Korea snahy proniknout hlouběji na zahraniční jaderný trh v souladu s úsilím o nalezení nové poptávky.

Podle plánu vyřazování jaderných elektráren plánuje Jižní Korea snížit do roku 2034 počet provozovaných jaderných elektráren na 17, z 24 letošního roku.

READ  Fotbal: Infekční sen je splněným snem českého brankáře