30 července, 2021

MIXXERMUSIC.com – nová hudební dimenze

Informace o České republice. Vyberte předměty, o kterých se chcete dozvědět více

Rohan přidává další domácí zlato pro Českou republiku na Světovém poháru ICF ve slalomu v kánoi

V poslední den Světového poháru v kánoe ve slalomu Mezinárodní kanoistické federace (ICF) předal český Lucas Rohan hostům další zlatou medaili, když zvítězil v soutěži mužů v kánoi.

V 97,20 měl Rohan 0,24sekundový náskok před trojnásobným britským stříbrným olympijským medailistou Davidem Florencii – druhé české vítězství za dva dny po včerejším vítězství nad Zee Burskavek v kajaku mužů.

Rohan a Florencie byli mírně před zbytkem pole, ale Slovinec Benjamin Chavsek získal bronz s náskokem 0,16 s před Slovenem Marcem Mirkorotským s časem 99,80.

V první šestce skončil slovenský Modage Benaz a polská Kokbar Stupa.

Dvojnásobná olympijská medailistka Jessica Foxová z Austrálie získala zlato v C1 žen a skončila o více než čtyři sekundy před ostatními doménami.

Jessica Fox získala zlato v slalomu pro kanoe žen © Getty Images

Fox zvítězil 105,15 sekundy nad německým mistrem světa Andreou Herzogem, který na cestě za 109,98 zabral dvě penalty.

Theresa Fischerová z České republiky dokončila etapu na 110,76, těsně za Britkou Mallory Franklinovou na čtvrtém místě.

Angel Hugh z Francie a Victoria Uz z Ukrajiny byli pátí a šestí.

Později večer získala Corinna Kuhnleyová z Rakouska zlato v extrémním kanoistickém slalomu žen – o čtyři více než britská stříbrná medailistka Fiona Pennyová ve finále.

Ruska Kseniia Krylova získala bronz a druhá Rakušanka Antonia Oshmutz obsadila čtvrté místo.

Ve finále mužského slalomu v extrémním kánoi přidal Sex Watovi Bindikovi třetí zlato.

Finský řezník z Nového Zélandu na jevišti rozdělil obě pohlaví, když Bindikův kolega Ontraj Tunga získal bronzovou medaili.

Rakouský Mario Leidner skončil ve finále čtvrtý.

READ  Roland Karos: Češka Barbora Kryzhikova vyhrála první French Open | Tenisové novinky