Řidič zhasl světla a vjel na policii na dálnici v protisměru do oblasti Zlína a zastavil je pás

Mluvčí policie Monica Kozumblíková ve čtvrtek informovala, že k pátrání došlo ve středu krátce po 21:00.

Policejní hlídka odhalila podezřelé auto při sledování provozu na frekventované křižovatce v Utrokovicích na Zlínsku. Předepsané osvětlení na Opel nesvítilo, policie ho proto chtěla zastavit, ale řidič šlapal na benzín.

“Minul vozidlo pohybující se před ním a pokračoval směrem na Zlín. Jízdou okamžitě ohrozil řidiče ostatních vozidel. Riskantní řidič změnil směr, dokud nenarazil na dálnici, a pokračoval v jízdě v protisměru. Zhruba po půl kilometru zhasla světla vozu,” uvedla mluvčí. Na chvíli se otočil a jel zpět do Zlína.

Pronásledovaný řidič v oblasti Zlína byl zastaven policejními pásy

Foto: Policie České republiky

Pronásledování se zúčastnilo několik hlídek a policie chtěla auto znovu zastavit v místní části Zlína v Malinoviči, řidič mu však z benzinu nezložil nohu.

Policie tedy použila zastavovací pás. Auto k němu běželo vysokou rychlostí a o několik metrů později zastavilo. Muž utekl ze sedadla řidiče a rozběhl se ke kolejím, “identifikovala Kuzumbličková a dodala, že její kolegové muže po několika minutách sledovali, jak leží na vysoké trávě.

Řidič odmítl spolupracovat s policií, byl testován na přítomnost alkoholu a drog, nesouhlasil ani s lékařskou prohlídkou. Muži byli převezeni do policejní cely a odtahová služba odnesla auto s poškozenými pneumatikami.

READ  Největší savec v Evropě je zpět ve volné přírodě. O sto let později
Written By
More from Arzu

Evropská agentura pro léčivé přípravky schválila další vakcínu proti přípravku Covid

„Tato vakcína nám poskytuje další nástroj k překonání současné krize,“ uvedl Imer...
Read More

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *