Reklama Bat Sandwich zvedla dav ze židlí

Za kontroverzním místem, které říká, že epidemii Covid-19 způsobila „osoba, která snědla netopýra“, stojí obchod s rybářskými výstroji pod širým nebem (BCF).

BBC napsala, že navzdory časným případům infekce koronaviry, které se objevily na trhu s živými zvířaty v čínském Wu-chanu, neexistují přesvědčivé důkazy o tom, že tam virus vznikl.

Australský úřad pro dohled nad reklamou uvedl, že obdržel řadu stížností na letní reklamní kampaň BCF a nyní ji vyhodnocuje. Podle mluvčího BCF však měla být marketingová kampaň nádherná. Dodal, že mnoho Australanů zůstává v létě doma a reklama je povzbuzuje, aby prozkoumali své vlastní dvorky.

BCF v hledáčku konzoly není poprvé. Obchod byl také v roce 2016 zařazen na seznam společností, jejichž reklamy způsobily největší stížnosti v roce 2016. Mluvčí BCF uvedl: „V průběhu let zahájila společnost BCF tradici odvážné reklamy v duchu dobré zábavy.“ „Budou mít své kritiky a my to bereme,“ dodal.

Vztahy se ochladily

Podle odborníků došlo v loňském roce k největšímu ochlazení australsko-čínských vztahů za poslední desetiletí. Reklama může přidat stres. Loni v dubnu Austrálie podpořila globální vyšetřování původu koronaviru. Čínská diplomacie to popsala jako politický manévr proti Číně. Od té doby byl zkoumán australský dovoz do Číny.

V listopadu Čína zavedla na australská vína cla ve výši 212%, přičemž Austrálie subvencovala její vývoz vín, a dočasná čínská opatření pouze napravila nekalou soutěž. Čínští studenti a turisté byli také varováni před cestou do Austrálie kvůli obavám z rasismu.

READ  Twitter odstranil více než 70 000 účtů souvisejících se spiknutím QAnon
Written By
More from Arzu

Zájem lidí o hypotéku tlačil trh na rekordní čísla

V říjnu banky poskytly hypoteční úvěry v celkové výši 25 214 miliard...
Read More

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *