Řecko hlásí rekordní teplo. Místní lidé obsadili pláže

Ve středním Řecku naměřili více než 20 stupňů, v Aténách 23 a na Krétě až 26 stupňů. Řecko zažilo tyto vysoké teploty za posledních 50 let pouze dvakrát – v letech 1987 a 2010.

Podle Národního meteorologického ústavu zaznamenali v lednu 1987 v jižním Řecku přes 25 stupňů Celsia a v Aténách 22,6 stupňů Celsia. Pro Nový rok 2010 naměřilo Řecko nejvyšší teplotu od začátku tamních měření v 19. století, 30,4 stupňů na Krétě.

Na rozdíl od Španělů, kteří v sobotu v Madridu odstranili až půl metru sněhu, se Řekové o víkendu vydali na pláže a do pobřežních parků.

Kyriakos Petulis, 65 let, uvedl, že opatření přijatá proti šíření koronaviru značně pomohou lidem, pokud budou dlouhodobě uvězněni kvůli koronaviru doma. A tak policie dohlížela na oslavu s malým davem lidí v parcích a na plážích.

V pátek Řecko znovu prodloužilo národní karanténu, do které vstoupilo počátkem listopadu, o týden až do 18. ledna. Velká část obchodů v zemi byla zavřená a lidé musí nahlásit opuštění domova na zadané číslo prostřednictvím SMS nebo získat formulář s vysvětlením důvodu.

Kromě nakupování, práce nebo návštěvy lékaře mohou Řekové chodit například na procházku se psem nebo na lékařskou procházku, ale pouze dvakrát. Na veřejných místech je nezbytné nosit závoj a dodržovat rozestupy.

READ  Benevento - Juventus 1: 1, Juventus bere bod! Inter Milán porazil a honil soupeře ve městě
Written By
More from Arzu

Vyšehrad bude na okraji propasti a televize to nechce

Tvůrci se shodují, že film je nesprávný a na hraně. „To zatím...
Read More

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *