Prymula: Mělo by se to zpřísnit od úterý, ale rozhodují politici

A v neděli večer se setkali předseda vlády Babiš a vyšší ministři, aby projednali plánované akce pro ANO. Server SeznamZprávy v neděli večer napsal, že Blatný by měl navrhnout vládě zavřít restaurace a služby od úterý, ale ministr průmyslu Karel Havlíček (za ANO) to zpochybnil. „Seznam pracuje s nesprávnými informacemi,“ řekl Bravě.

Důraz odpovídá skóre PES – čtyři se objevují na týden, zatímco platí třetí mírnější skóre. Po zhoršení na konci týdne je skóre aktuálně 71 bodů a začíná se blížit nejhorší páté divizi, která začíná na 76.

“Situace je nepříznivá, proto by měla být některá opatření přijata od úterý. V reakci na otázku Bravy, která po odchodu z ministerstva zdravotnictví pracuje jako poradce předsedy vlády,” řekl Primula, “je to politické rozhodnutí, musí se rozhodnout vláda.”

V neděli a v posledních dnech vládní politici oznámili různé termíny pro oznámené zpřísnění. Místopředseda vlády Jan Hamatsk (ČSSD) například uvedl, že tyto kroky nebude zdržovat a změna by podle něj měla proběhnout nejpozději ve středu.

Havlíček v televizi Prima opět naznačil, že o víkendu mohou být zavřeny hotely a restaurace. Obchody a služby by měly i nadále fungovat podle přísnějšího systému.

V neděli v rozhovoru pro Českou televizi Babis připustil, že by podnikatelům měl být poskytnut nějaký čas na přípravu.

PES skóre na bodové stupnici

Foto: MZČR

READ  Obrana chce 25 miliard nákupů a nemá žádnou podporu
Written By
More from Arzu

Testy v národním fotbalovém týmu odhalily jeden zápas pro Nacina

Snmek ilustrace | Fotografie: AP Jeho jméno nebylo druhové, protože musel zůstat...
Read More

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *