Projev voleb USA, protesty a reptání Grety. Co je nového ve Spojených státech?

Trumpova řeč byla přerušena televizí

Po půlnoci našeho dne přednesl současný prezident Spojených států projev na tiskové konferenci v Bílém domě. Během svého projevu Donald Trump opět tvrdil, že vyhrál volby, a obvinil demokraty ze snahy „ukrást“ volby. Mimo jiné řekl: „Bohužel peníze, některé společnosti a média zasahovaly do voleb,“ což vedlo k „potlačení jeho hlasů“.

„Už jsem o tom mluvil, tyto hlasy v poště zničily náš systém a systém je zkorumpovaný,“ řekl Trump novinářům. Současný prezident popsal události posledního dne, kdy byly hlasy přidávány prostřednictvím korespondence: „Když zjistí, kolik hlasů chybí, okamžitě je zázračně najdou.“

Trump neposkytl žádné důkazy o svých tvrzeních a po svém prohlášení reportéra opustil, aniž by jim dovolil klást otázky. Některé televize, které vysílaly řeč, ho dokonce přerušily. Patří mezi ně CNBC nebo MSNBC. USA Today vysílání nejen zastavilo, ale také ho odstranilo ze všech svých platforem.

Greta vrací úder

Švédská ekologická aktivistka Greta Thunbergová vyzvala prezidenta Trumpa na Twitteru a během napjatých dnů po dosud rozhodnutých volbách v USA mu doporučila, aby šel do kina na Twitteru.

Někteří už vyšli do ulic

Ve Spojených státech příznivci Donalda Trumpa a jejich oponentů ve čtvrtek večer pokračovali v demonstracích a požadovali, aby všechny hlasy v prezidentských volbách byly správně spočítány. Podle Associated Press mají volební komisaři na mnoha místech strach, nejen kvůli rozzlobeným demonstrantům, ale také kvůli hrozbám, kterým jsou vystaveni.

Protesty se soustřeďují do hlavních států, které rozhodnou o příštím prezidentovi Spojených států. Výsledek hlasování zatím není znám v Pensylvánii, Gruzii, Severní Karolíně, Nevadě, Arizoně a na Aljašce.

Byl učiněn pokus o útok na počítající web?

Policie ve Filadelfii v pátek uvedla, že vyšetřuje údajné spiknutí s cílem zaútočit na městské kongresové centrum v Pensylvánii, protože se sčítají hlasy prezidentských voleb. Policie uvedla, že policie by získala informace o automobilu přepravujícím ozbrojené cestující pocházející z Virginie s plány útoku na místo, uvedl policejní úředník. Alespoň jeden muž je nyní ve vazbě, podle agentury Reuters však zatím nebyly zveřejněny žádné další podrobnosti.

Zvýšilo by to Bidenovu bezpečnost

Demokratický kandidát na krátkém setkání dal jasně najevo, že nepochybuje o společném vítězství se senátorkou Kamalou Harrisovou. Zároveň však vyzval Američany, aby byli klidní a trpěliví.

Ve svém příspěvku na sociální síti Twitter také zdůraznil, že jeho demokracii nemůže nikdo lidem odebrat. Amerika zašla daleko, vybojovala mnoho bitev a hodně vydržela, aby se to stalo.

Written By
More from Arzu

Řidič zhasl světla a vjel na policii na dálnici v protisměru do oblasti Zlína a zastavil je pás

Mluvčí policie Monica Kozumblíková ve čtvrtek informovala, že k pátrání došlo ve...
Read More

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *