Procento pozitivních testů se zvyšuje, každou vteřinu to bylo pozitivní

Česká republika je v divizi 4 PES a do divize 5 postoupí v neděli 27. prosince.

Na Štědrý den v České republice bylo z 10 152 kontrol přidáno 4 363 nových infekcí. To znamená, že 42,98% testů mělo pozitivní test.

Skóre PES zůstalo na 81 bodech. Počet plemen se však snížil z 1,34 na 1,22. Index PES je na úrovni 5 ve všech regionech kromě Prahy.

Vánoční svátky jsou omezeny opatřeními v boji proti epidemii. Lidé by se během prázdnin měli setkávat co nejméně a dodržovat hygienické podmínky, zejména při rodinných setkáních se staršími lidmi. Věrný může v kostelech naplnit pouze 20 procent kapacity kostela. Mnoho farností má servisní lístky a také přidává servisní data.

Evropa se obává nové mutace koronaviru, která se poprvé objevila ve Velké Británii. Je to nakažlivější a nemoc se díky tomu může šířit rychleji. Ve čtvrtek se mutace B.1.1.7 poprvé objevila v Německu u ženy přijíždějící z Anglie minulý týden.

Očkování proti COVID-19 začalo včera v Srbsku. Premiérka Anna Bernabetová byla první, která dostala vakcínu. Stejně jako ve Velké Británii a ve Švýcarsku jsou v Srbsku očkovány společnosti Pfizer a BioNTech. V Británii již bylo očkováno více než 600 000 lidí. První vakcína by měla do České republiky dorazit v sobotu 26. prosince.

READ  Sony se omluvila, že nás beznadějně prodala. Nikde na světě neexistuje žádný systém PlayStation 5
Written By
More from Arzu

ZOBRAZENÍ: Pt set Too much, think of your DJ. A mám pravdu, neměli byste spát tenis

Boom: Některá slova St. Hartsova jiskřila ve vzduchu rychleji než my. I...
Read More

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *