19 září, 2021

MIXXERMUSIC.com – nová hudební dimenze

Informace o České republice. Vyberte předměty, o kterých se chcete dozvědět více

Při srážce českého vlaku zahynuli tři lidé a desítky se zranily

BRUGU: Tři lidé byli zabiti a desítky zraněných při středeční srážce dvou vlaků ve vesnici v západní části České republiky, uvedli železniční úředníci.

„Bohužel podle posledních informací došlo ke srážce vlaku … tři lidé zahynuli a desítky byly zraněny,“ uvedl na Twitteru provozovatel národní železnice Sprava Zhelesnik. „Všichni cestující byli z vlaků evakuováni,“ dodala společnost.

Národní policie uvedla, že všichni cestující byli sečteni a ke srážce došlo krátce po 8:00 (06:00 GMT) v Milawse.

„V současné době je 31 lidí léčeno pro život ohrožující zranění, sedm je v kritickém stavu a dva zemřeli,“ řekla iRozhlas.cz Maria Svobodová, mluvčí regionálního záchranného týmu Plze பிரா.

Vlak z Mnichova do Brocku, číslo X351 patřící německé společnosti Die Landerban, se střetl s regionální dopravou mezi českými městy Plzeň a Tomaslice.

Místní média informovala, že německým vlakem cestovalo několik cizinců a že někteří z nich byli mezi zraněnými.

Podle záběrů zobrazených českou veřejnoprávní televizí byla část německého vlaku zcela rozdrcena, přestože obě vozidla byla vzpřímená.

Die Laenderbahn v prohlášení uvedl, že „CD je zodpovědné za provoz vlaku na české straně“, železniční společnost České Drahy.

„X351 nerespektoval signál … srazil se s regionálním vlakem,“ uvedl český ministr dopravy Karel Havlisek.

Hawlisek, který šel na místo nehody, řekl, že situace je „vážná“.

Český premiér Andrzej Babiš tweetoval: „Rodinám obětí vyjadřuji svou nejhlubší soustrast. Je důležité zachránit další životy. Pak by mělo být vše vyšetřeno. “

“Bohužel, toto léto bylo plné tragédií,” dodal.

Na místo byly vyslány čtyři helikoptéry, několik sanitek a desítky záchranářů. „Na místě vlakového neštěstí je také německý červený kříž, bavorská záchranná služba a lékaři (německého města) Sama,“ tweetovala česká policie. „Pomoc poskytla také německá policie,“ dodali.