16 října, 2021

MIXXERMUSIC.com – nová hudební dimenze

Informace o České republice. Vyberte předměty, o kterých se chcete dozvědět více

Prezident Tchaj-wanu vyjádřil soustrast České republice v důsledku hurikánu

Tchaj-pej 25. června (CNA) – Tchajwanský prezident Tsai Ing-wen (蔡英文) vyjádřil soustrast obětem ničivého tajfunu v České republice a zavázal se pomoci při rehabilitaci střední Evropy.

Ve svém prohlášení Chai nařídil ministru zahraničí Josephu Wu (ங் ங T), aby vyjádřil soustrast tchajwanské vlády a obyvatel České republice poté, co ve čtvrtek zasáhl jihovýchodní region země vzácný hurikán.

Během loňského projevu před tchajwanským zákonodárcem Chang citoval myšlenku „Jsem Tchaj-wan“ v předsedě českého Senátu Milošovi Vistrovi a zmínil tak blízké přátelství mezi těmito dvěma národy.

Tai řekl, že Tchaj-wan je připraven pomoci při rehabilitačních pracích a poskytnout humanitární pomoc v oblastech postižených katastrofou.

Mezitím tchajwanské ministerstvo zahraničí (MOFA) v samostatném prohlášení uvedlo, že předchozího dne svolalo Wu Wistrela a ten předá Chainovu zprávu české vládě.

S odvoláním na zprávu zastupitelského úřadu Tchaj-wanu v zemi MOFA uvedla, že při katastrofě nebyli zraněni žádní tchajwanští občané.

Podle zpráv zahraničních médií bylo v pátek večer při hurikánu zabito nejméně pět lidí a stovky zraněny, uvádí Tchaj-pej.

(Autor: Wen Qi-Hsiang, Chung Yu-Chen a Emerson Lim)

Endetem / C.S.

READ  Chorvatsko vs Česká republika naživo: týmové novinky, série Euro 2020 a další