Přehled: Meteorologové vydali řadu varování! Očekávejte silný vítr a sníh

Meteorologové vydali během příštích několika dní varování před tvorbou ledu, sněžením a poryvy větru. Rychlost větru by měla dosáhnout 65 kilometrů za hodinu v celé České republice a západní části Jihomoravského kraje, konkrétně v regionech Znojmo a Moravský Krumlov. Varování meteorologů zůstávají v platnosti až do čtvrtka ve 12:00, ale varování lze časem prodloužit.

Očekává se sněžení, zejména v horských oblastech. Během první poloviny týdne však na většině hor spadl. Na Labské boudě v Krkonoších napadlo již 65 cm sněhu a sněhová pokrývka Sněžky nebyla menší, aktuálně je to 55 cm.

Podle Jana Riedela z ředitelství silnic a dálnic nebudou ve středu ráno žádné problémy. “V noci nás zachránil náklaďák na cestě na Mount Saint Sebastian, ale je sjízdný. Na 114 km dálnici D5 došlo k nehodě dvou nákladních vozidel.”

Varování před mrazem (do středy ráno):

Sněhové varování (do čtvrtka večera):

Meteorologové doporučují při jízdě zvláštní opatrnost kvůli špatnému přístupu na silnici. Každý, kdo plánuje cestovat, musí sledovat dopravní informace. “V horách je bezpodmínečně nutné dodržovat pokyny horské služby,” uvedl ČHMÚ.

Varování před silným větrem (do čtvrtka večera):

V Uru a Krkonoších se očekává, že tam během středy zaútočí dalších 15 cm. Na hranicích a v oblasti Vysuchiny se očekávají zasněžené jazyky. Řidiči musí být obzvláště opatrní a přizpůsobit svou jízdu stavu vozovky a povětrnostním podmínkám. Varování platí do noci, od čtvrtka do pátku.

Fotogalerie: srážky celkem nad Českou republikou

READ  Online: V České republice bylo nakaženo více než pět tisíc lidí
Written By
More from Arzu

Hertel tyto body získal, Merzick na detroitském ledě praskl nula

Vstup do nové sezóny zveřejnili hokejisté San Jose, kteří se kvůli omezením...
Read More

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *