19 září, 2021

MIXXERMUSIC.com – nová hudební dimenze

Informace o České republice. Vyberte předměty, o kterých se chcete dozvědět více

Poslanci chtějí, aby Brusel jednal o střetu zájmů českého předsedy vlády

Europoslanci v drtivé většině hlasovali o přijetí opatření proti předsedovi vlády České republiky pro porušení práva EU o střetu zájmů.

Brusel v loňském auditu dospěl k závěru, že Andrzej Babik porušil domácí a zájmové právo EU v souvislosti s regulací agrofertu, zemědělského partnerství, které založil.

Referendum europoslanců neznamená, že budou podniknuty přímé kroky proti Bobbymu, ale spíše to, že bude určovat postoj Evropského parlamentu. Rovněž naléhá na Evropskou komisi, aby věc dále prošetřila.

Daniel Bryant, německý europoslanec, říká, že by si přál, aby byla podniknuta opatření proti Bobbisovi, včetně zastavení evropského financování jeho podnikání.

“Pravidla EU jasně stanoví, že střet zájmů musí být vyřešen. Pokud má být tento střet zájmů vyřešen, může český předseda vlády udělat tři konkrétní věci,” řekl Bryant Euronews.

“Může odstoupit z funkce předsedy vlády, může prodat svou společnost nebo můžete přestat získávat financování z EU. Musí z toho tedy vzít třetinu. Pokud tak neučiní, musíme přestat platit šek. Republikáni nebo jiní vedoucí hlavy států a hlavy států ho odmítají pustit k jednacímu stolu. „Ano, protože nemůžeme tolerovat pokračující střet zájmů v rozhodovacím srdci EU.“

Silně se kritizuje, že Evropská komise nepodniká žádné kroky proti státům, existují-li důkazy o korupci nebo porušování právních předpisů EU týkajících se demokratických hodnot.

Audit Babik uvedl, že granty poskytnuté společnosti Agriford po únoru 2017 byly považovány za neoprávněné a měly by být vráceny.

Případ se týká farmy, která získala granty EU po převodu vlastnictví Bobbiesových rodinných příslušníků ze společnosti Agrofert, která vlastní přibližně 250 společností. Granty jsou určeny pro střední a malé podniky a společnost Agrofert pro ně nemusí být způsobilá.

Policie ČR již podruhé doporučila, aby byl Bobbis obviněn z podvodu souvisejícího s granty EU.

READ  Nebraska, Česká republika Hasiči posilují článek o partnerství

Podobné doporučení učinili před dvěma lety, ale právník se rozhodl případ odložit.

Referendum je o krok blíže k potrestání Bobbyho, ale Evropská komise a EU musí jednat.

Společnost Euronews kontaktovala českou vládu, aby odpověděla na tento článek, ale v době zveřejnění neodpověděla.